Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

COVID-19 nie oszczędza Portugalii. Także wariant Omikron

W Portugalii potwierdzono podczas ostatniej doby ponad 5,6 tys. zakażeń koronawirusem - podało ministerstwo zdrowia tego kraju. Resort odnotował, że szybko rośnie też liczba przypadków infekcji nowym wariantem - Omikron. Według ministerstwa zdrowia do sobotniego przedpołudnia potwierdzono łącznie 34 przypadki infekcji Omikronem.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Większość zakażeń nowym wariantem koronawirusa dotyczy piłkarzy oraz działaczy lizbońskiego klubu Belenenses. To właśnie u jednego z jego członków, który ostatnio przebywał w RPA, stwierdzono pierwszy portugalski przypadek infekcji tym szczepem.

Resort zdrowia wskazał, że w kraju nasila się też liczba nowych zachorowań na Covid-19. Tylko pomiędzy piątkiem a sobotą potwierdzono ponad 5,6 tys. zakażeń, czyli najwięcej od lutego br.

Szybko rośnie też liczba dobowych zgonów po infekcji SARS-CoV-2. Podczas ostatniej doby w Portugalii zmarło 22 pacjentów, czyli najwięcej podczas jednego dnia od marca.

Zgodnie z szacunkami portugalskiej służby zdrowia w sobotę z powodu Covid-19 w całym kraju jest hospitalizowanych prawie 900 osób, z czego 130 na oddziałach intensywnej terapii.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Omikron #koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo