Chiny: Kara śmierci za zabicie strażnika pilnującego obostrzeń covidowych

Sąd w Harbinie na północnym wschodzie Chin skazał 42-letniego mężczyznę na karę śmierci za zabicie nożem pracownika społecznego, który pilnował przestrzegania zakazu wychodzenia z osiedla z powodu pandemii Covid-19 – podały w piątek chińskie media.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
pixabay.com

Zabójstwo z 3 lutego wstrząsnęło chińską opinią publiczną. Gdy pracownik społeczny o nazwisku Zhang próbował powstrzymać 42-latka wychodzącego z osiedla, ten wyciągnął z torby nóż i zaatakował.

Według relacji mediów skazany Chen Chenglong zadawał ofierze ciosy w klatkę piersiową, brzuch i ramiona nawet, gdy Zhang leżał już na ziemi. Pracownik społeczny zmarł na miejscu z powodu wykrwawienia.

Wyrok zapadł w czwartek. Oprócz kary śmierci, sąd nakazał Chenowi zapłatę 656 tys. juanów (ponad 100 tys. dolarów) na pokrycie strat finansowych.

Nie jest to pierwszy wyrok śmierci wobec zabójcy personelu pilnującego przestrzegania restrykcji przeciwepidemicznych w Chinach. W marcu 2020 roku sąd w prowincji Junnan skazał na śmierć 23-latka oskarżonego o zabójstwo dwóch strażników drogowego punktu kontroli koronawirusowej. Wyrok wykonano w lipcu 2020 roku – podał dziennik „Global Times”.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#koronawirus #kara śmierci #Chiny

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mt
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo