Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

50 tys. zakażeń we Francji. Minister zdrowia: szczyt fali pod koniec stycznia

Minister zdrowia Francji Olivier Veran ocenił dziś, że obecna fala zakażeń koronawirusem osiągnie szczyt po koniec stycznia przyszłego roku.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

"Piąta fala szybko się rozprzestrzenia. (...) Ma bardzo zauważalny wpływ na służbę zdrowia"

- oświadczył Veran w wywiadzie radiowym.

W czwartek we Francji trzeci dzień z rzędu odnotowano prawie 50 tys. nowych zakażeń Covid-19. Obecna fala koronawirusa jest zdominowana przez wariant Delta.

Ministerstwo zdrowia w Paryżu podało w piątek, że dotychczas wykryto dziewięć zakażeń wariantem Omikron na terenie Francji kontynentalnej. Według głównego doradcy naukowego resortu zdrowia, wariant Omikron może stać się dominujący z końcem stycznia, gdy oczekiwany jest także szczyt piątej fali zakażeń.

Pierwszy przypadek wariantu Omikron wykryto we Francji w czwartek. Zamieszkujący departament Sekwany i Marny mężczyzna wrócił 25 listopada z Nigerii. W środę badanie genetyczne potwierdziło, że podróżny zakaził się nowym wariantem Omikron.

W związku z informacją o wykryciu nowego wariantu koronawirusa w RPA, francuskie władze zadecydowały o wstrzymaniu lotów z kilku państw regionu południowej Afryki.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#świat

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo