Z OSTATNIEJ CHWILI
Senat przyjął bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą, gdy Wigilia przypada w niedzielę, to handel pracuje w dwie niedziele poprzedzające 24 grudnia • • •

Niedzielski: Rozważamy ograniczenia dostępu do usług publicznych dla niezaszczepionych

W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. My to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych - powiedział tygodnikowi "Wprost" minister zdrowia Adam Niedzielski.

fot. Krystian Maj/ KPRM/ Flickr

Rozmowa została opublikowana w piątek na stronie tygodnika.

Szef MZ Adam Niedzielski przekazał w niej, że rząd będzie zwiększać benefity dla osób zaszczepionych "podobnie jak inne kraje w Europie, które przygotowują już takie plany".

Pytany, czy wzorem Wielkiej Brytanii wprowadzone zostaną specjalne legitymacje zaszczepionych, minister odparł, że na razie w planach jest wprowadzenie w aplikacji Internetowe Konto Pacjenta kodu QR, który każdy zaszczepiony będzie mógł mieć w pamięci swojego telefonu. - I w razie potrzeby wydrukować, by choćby osoby nie korzystające ze smartfonów, mogły mieć go fizycznie przy sobie - dodał.

Na pytanie, czy jest "plan B", gdyby jednak nie udało się przekonać większości do szczepień, Niedzielski odparł, że w wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych. - I my to też rozważamy. Na przykład tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych. Nie dotyczy to oczywiście nagłych i krytycznych sytuacji - czytamy.

Szef MZ poinformował, że sam nie przewiduje szczepienia się przed kolejką. Na uwagę, że w takim razie "wyjdzie na to, że się boi", minister odparł, że "zawsze będzie krytyka".

- Jak zaszczepię się pierwszy, to będzie, że politycy pchają się bez kolejki. Jak się pierwszy nie zaszczepię, to znowu dam paliwo tym, którzy twierdzą, że to jest niebezpieczne i mam jakieś ukryte powody

- ocenił.

Jak dodał, najwcześniej uda mu się pewnie zaszczepić "w okolicach wakacji". - A wtedy temat szczepionek będzie już tak oklepany, że nie będzie popytu na to, żebym występował w towarzystwie igły przed kamerami - wskazał.

Minister powiedział także, że w kampanię na rzecz szczepień zaangażują się m.in. sportowcy, "choćby z grupy Orlen Team, czyli reprezentanci Polski".

Mamy też kilku celebrytów znanych z ekranu. Reszta będzie zaskakująca. Nic nie powiem do 15 stycznia

- dodał.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#koronawirus #Adam Niedzielski

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (465)
Anonim 15.01.2021 12:58
Najpierw trzeba miec dostep do szczepien, a potem mozna cokolwiek rozwazac. W takim tepie jak dzisiaj szczepienia zajma dobre dwa lata.
Anonim 10.01.2021 14:25
Super, ograniczajac dostep zlamiemy konstytucje, ktora mamy w dupie...
Grot 06.01.2021 19:22
Porady i nakazy z telewizora ... proszę zapoznać się z przepisami prawa, konstytucją i deklaracją praw człowieka a potem pie...lić o jakiś ograniczeniach dla niezaszczepionych ... szczególnie biorąc pod uwagę że te szczepionki nie są długotrwale przebadane klinicznie i nie wiadomo jakie przyniosą powikłania i co wtedy ... ze składek niezaszczepionych będziecie leczyć zaszczepionych?
Anonim 03.01.2021 02:33
A co ze składkami zdrowotnymi już teraz nie ma żadnej opieki jeśli te ograniczenia wejdą w życie to na co właściwie będą pobierane składki z mojej pensji????
Anonim 02.01.2021 14:55
Zaczyna się, szczepionka dobrowolna a przymus pośredni!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo