Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Mówił, że covid jest aktywowany przez szczepionkę przeciwko grypie. Lekarz ukarany redukcją pensji

Włoski lekarz, którego z powodu poglądów prezentowanych w internecie, uznano za „negacjonistę” pandemii i antyszczepionkowca, został ukarany obniżeniem pensji o jedną piątą przez pięć miesięcy. Karę wymierzyła mu lokalna jednostka służby zdrowia w Turynie. Izba Lekarska z Rzymu zajmuje się medykami, którzy prezentują teorię, że Covid-19 nie istnieje.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/fernandozhiminaicela/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

60-letni lekarz rodzinny z miejscowości Borgaro Torinese stał się przyczyną kontrowersji w październiku, gdy powołując na rzekome ekspertyzy "Instytutu z Pentagonu", mówił w nagraniu wideo zamieszczonym w mediach społecznościowych, że koronawirus jest "aktywowany przez szczepionkę przeciwko grypie". Później nagranie byłego lekarza wojskowego zostało usunięte.

Jego przypadek zgłosiła Izba lekarska, a następnie zawiadomiona przez karabinierów prokuratura wszczęła śledztwo "w sprawie wywołania alarmu" - wyjaśniły włoskie media.

Jako pierwszy postępowanie dyscyplinarne w sprawie lekarza-negacjonisty zakończył oddział służby zdrowia w stolicy Piemontu. Działające w tej jednostce kolegium wymierzyło mu karę redukcji pensji o 20 proc. przez pięć miesięcy.

Dokumentacja została też wysłana do Izby Lekarskiej, która może wymierzyć dodatkową karę medykowi. Już złożył przed nią wyjaśnienia. Izba podejmie ostateczną decyzję po zakończeniu prokuratorskiego śledztwa.

Postępowanie dyscyplinarne wobec 13 lekarzy, uznanych za "negacjonistów" pandemii koronawirusa i przeciwników różnych szczepionek, wszczęła także Izba Lekarska z Rzymu. Podstawą postępowania były wypowiedzi medyków w mediach społecznościowych i w telewizji.

Wśród lekarzy, wobec których otwarto postępowanie, są zwolennicy poglądów, że "Covid-19 nie istnieje" albo że "jest jak grypa", a także antyszczepionkowcy.

Szef rzymskiej Izby Lekarskiej Antonio Magi powiedział, że takie postępowanie nie będzie tolerowane.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#kara #lekarz #koronawirus #Włochy

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo