Grecja wprowadza dodatkowe obostrzenia pandemiczne

Władze Grecji zapowiedziały w poniedziałek, że od 3 stycznia obowiązywać będą dodatkowe obostrzenia pandemiczne po tym, jak w kraju potwierdzono rekordowy dzienny przyrost zakażeń koronawirusem, który wyniósł 9284 przypadków. Zmarło 66 kolejnych osób z Covid-19.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
pixabay

Minister zdrowia Thanos Plewris poinformował, że od 3 do 16 stycznia obowiązkowe będzie noszenie maseczek typu FFP2 we wszystkich miejscach publicznych, a w supermarketach i w transporcie publicznym konieczne będzie stosowanie podwójnych maseczek tego rodzaju.

O północy zamykane będą lokale rozrywkowe, a w godzinach wieczornych w takich miejscach przy jednym stoliku będzie mogło siedzieć nie więcej niż sześć osób.

- Jeśli stwierdzimy, że te środki nie są przestrzegane, zabronimy puszczania muzyki w miejscach rozrywki

- powiedział Plewris.

Limity wprowadzone zostaną także na trybunach stadionów piłkarskich, gdzie udostępnionych będzie jedynie 10 proc. miejsc.

W sektorze publicznym do 50 proc. zatrudnionych ma być objętych nakazem pracy zdalnej, a wizyty w domach opieki społecznej będą dozwolone tylko dla osób z ujemnym wynikiem testu PCR.

- Wariant Omikron jest teraz widoczny w całym kraju, zwłaszcza w Atenach, gdzie nastąpił znaczny wzrost zakażeń

- powiedział Plewris. Dodał, że nowe ograniczenia wejdą w życie po Nowym Roku, bo wcześniej doprowadziłyby do zwiększenia liczby zakazanych zgromadzeń.

Minister zaapelował także do osób, które zamierzają obchodzić sylwestra, aby "chronili swoich bliskich" i unikali kontaktu, jeśli będą brać udział w publicznych zgromadzeniach.

Profesor mikrobiologii z Uniwersytetu Ateńskiego Atanasios Cakris oszacował w poniedziałek, że wariant Omikron odpowiada obecnie za prawie 70 proc. nowych zakażeń w Grecji.

 Źródło: PAP, Niezalezna.pl

 

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo