Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Koronawirus w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie potwierdziły w środę pierwszy przypadek nowego koronawirusa. Osoba zakażona przyjechała z miasta Wuhan w środkowych Chinach, gdzie wybuchła epidemia - podało ministerstwo zdrowia ZEA.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Resort nie sprecyzował, gdzie zakażona osoba jest leczona.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich mieszczą się latające na długich dystansach linie lotnicze takie jak Emirates czy Etihad; kraj ten jest węzłem komunikacyjnym dla połączeń na całym świecie, co ma znaczenie w sytuacji wybuchu epidemii.

Nowy typ koronawirusa pojawił się po raz pierwszy w grudniu w Wuhanie. Towarzyszące mu objawy, w tym kaszel i gorączka, a w ciężkich przypadkach zapalenie płuc, są podobne do wielu innych chorób.

Według oficjalnych danych na koniec dnia we wtorek w Chinach potwierdzono dotąd 5974 zakażenia i 132 zgony spowodowane wirusem. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast. W różnych krajach na świecie odnotowano łącznie dziesiątki przypadków zakażenia koronawirusem.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#koronawirus #Wuhan #epidemia #Chiny #Zjednoczone Emiraty Arabskie #ZEA

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo