Nowy wariant koronawirusa we Włoszech. Może być odporny na szczepienia

Według włoskich badań wariant, który dotarł do kraju w bardzo krótkim czasie nie jest bardziej niebezpieczny od innych mutacji. Dziennik "Il Messaggero" podkreślił, że nowy wariant koronawirusa o nazwie Eris, drugi najbardziej obecnie szerzący się na świecie.

Nowy wariant koronawirusa o nazwie Eris we Włoszech
pexels/CC0

Cytowani przez gazetę eksperci zastrzegają, że nowy wariant nie spowoduje nowej masowej fali Covid-19, ale - jak dodali - jest on bacznie obserwowany w związku z tym, że szerzy się błyskawicznie w wielu krajach i może być odporny na szczepienia.

Zaznaczono, że dalszych badań wymaga ustalenie, czy może też wywołać poważne przypadki zachorowań.

Najczęstsze objawy zakażenia wariantem Eris to ból gardła, kichanie, katar kapiący z nosa i zatkany nos, suchy kaszel, ból głowy, chrypa, bóle mięśniowe, zakłócenia węchu. Wśród symptomów tych nie ma gorączki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#świat #Włochy #nowy wariant koronawirusa

mg
Wczytuję ocenę...
Komentarze (13)
Anonim 10.09.2023 13:15
To się nazywa antibody dependent enhancement.
Killgrave 21.08.2023 17:52
A to się wszystko zgadza, wszak Italia była jednym z pierwszych poligonów operacji covidowej, więc nie dziwne że i w tym kraju zaczyna się rozkręcać medialna histeria na nowo.
Reaper 17.08.2023 12:28
Już ptaszki ćwierkają że mniej więcej październik/listopad zacznie się nawalanka koronawirusowa w Polsce. Wszystko jest wszak przygotowane, przetestowane w latach 2020 -2022. Wariant niby odporny na szczepienia, więc zaaplikuje się twór inżynierii genetycznej w postaci pastylek, wszak szczepionki na ludzi działają jak płachta na byka, więc trzeba to gówno sprzedać w inny sposób. Bądźmy ostrożni i nie łykajmy propagandy jak to było w czasie operacji covidowej.
Anonim 09.08.2023 21:39
Co, znowu? LUDZIE, NIE DAJMY SIĘ ZNIEWALAĆ!!!
Anonim 09.08.2023 20:35
Big Farma nie daje za wygraną.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo