Kiedy powstanie lekarstwo na koronawirusa? Światowe ośrodki dzielą się postępami z badań

Dwa badania Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie, opublikowane w czasopismach naukowych "Viruses" i "Pharmaceuticals", wykazały znaczący postęp w poszukiwaniu lekarstwa na koronawirusa - informuje we wtorkowym wydaniu dziennik "Israel Hajom". Gazeta cytuje prof. Isaja Arkina, który przestrzega, że "jeśli polegamy tylko na jednym rozwiązaniu (szczepionkach), możemy znaleźć się w sytuacji, w której pojawiają się nowe warianty, które mocno w nas uderzają".

zdjęcie ilustracyjne/ Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Profesor Wydziału Chemii Biologicznej Uniwersytetu Hebrajskiego Isaja Arkin zlokalizował 12 inhibitorów już zatwierdzonych do stosowania u ludzi, które zapobiegają zakażeniu organizmu przez koronawirusa.

Prof. Arkin, który kierował badaniami nad potencjalnymi lekarstwami na wiele wirusów, skupił swoje wysiłki badawcze na kanałach jonowych, odgrywających istotną rolę na drodze do infekcji - podaje na swej stronie gazeta.

W pierwszym badaniu zlokalizowano dwa inhibitory: Gliklazyd, lek stosowany w leczeniu cukrzycy, oraz Memantynę, lek stosowany w leczeniu choroby Alzheimera. W drugim badaniu znaleziono kolejnych 10 inhibitorów. Wszystkie inhibitory znalezione w badaniach zostały już zatwierdzone do stosowania u ludzi, w związku z czym oczekuje się, że doprowadzą one do wyleczenia choroby.

- Największa bariera - niedostępność laboratorium, które mogłoby testować substancje bezpośrednio na koronawirusie - została usunięta. Teraz jesteśmy w stanie prowadzić lepsze badania i pracować w szybkim tempie

- wskazał prof. Arkin.

Ostrzegł przy tym, że "ogólne poczucie w Izraelu i na całym świecie jest takie, że jeśli istnieją szczepionki, nie ma powodu, aby kontynuować pracę nad wirusem, ponieważ znaleźliśmy lekarstwo".

- Niestety, jeśli polegamy tylko na jednym rozwiązaniu, możemy znaleźć się w sytuacji, w której pojawiają się nowe warianty, które mocno w nas uderzają

- zaznaczył.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#koronawirus

am
Wczytuję ocenę...
Komentarze (101)
Anonim 21.07.2021 02:08
Jest lek ,który leczy97% chorych na różne odmiany Covid19 w ciągu 5-9 dni,to SOTROVIMAB.Atualnie dopuszczony do leczenia Covida w Emiratach Arabskich i USA.
Anonim 20.07.2021 20:58
Podziękujmy Braunowi za szerzenie dezinformacji i za konszachty z Tuskiem. Niech ma 0,5% poparcia w następnych wyborach
Anonim 20.07.2021 21:08
20.58 zmień płytę człowieku, kto to jest Braun że tak cię fascynuje? Ja szukam info w fachowej literaturze, a tam nie ma żadnego Brauna.
Anonim 20.07.2021 20:56
Najważniejsze jest zapobieganie: słońce zdrowy tryb życia, zdrowe odzywianie. Wokół nas są naturalne lekarstwa zwalczajace wisury jak imbir, człosnek, kurkuma, tymianek. A Amaltadyna, inwermektyna stosowane są już od dawna z powodzeniem, szczoda ze u nas blokowane. Gdyby przyznano się do tego że to jest skuteczne oraz że nasz układ odpornościowy zna tego wirusa i jest przygotowany na warianty które różnią się zaledwie o 0,3% musiano by przyznać że te wszystkie genetyczne preparaty sa niepotrzebne tak jak mówi Michael Yeadon były wiceprezes i kierownik naukowy Pfizer. Ale wówczas nie byłoby 26mld USD przychodu ze sprzedaży tych preparatów w tym roku. Gatesowi który buduje 7 fabryk szczepionek covidowych nie zwróciły by się z nawiązką nakłady a marzą mu się bilionowe przychody.
Anonim 20.07.2021 21:11
Prawda , zwłaszcza że krociowe zyski Gatesa w innej dziedzinie zaczynają uszczuplać Chińczycy
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo