Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Gdyby Polacy przestali się szczepić... Rzecznik resortu zdrowia przedstawia prognozy

W Polsce odnotowano 153 przypadki zakażenia wariantem Delta; w ciągu ostatnich dni przybyło ponad 30 nowych przypadków podczas sekwencjonowania - poinformował rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

pixabay.com/mariohagen

W ubiegłym tygodniu Andrusiewicz w rozmowie z TVN24 powiedział, że dotychczas w Polsce odnotowano 113 przypadków zakażenia wariantem Delta.

Z kolei w poniedziałkowej rozmowie z RMF FM rzecznik resortu zdrowia poinformował, że w ciągu ostatnich dni w Polsce przybyło ponad 30 przypadków zakażeń wariantem Delta podczas sekwencjonowania. "Mamy już odnotowane w Polsce 153 przypadki" - przekazał.

Andrusiewicz był pytany, jakiego poziomu zakażeń wariantem Delta można się spodziewać przy obecnym poziomie zaszczepienia Polaków.

"Jeżeli obserwujemy to, co się dzieje w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, to możemy mówić o takich przedziałach, dostosowując je proporcjonalnie do wielkości kraju"

- powiedział.

"Liczymy, że w wariancie optymistycznym może być 1-3 tys. zakażeń, a w wariancie pesymistycznym, jeśli by szczepienia stanęły, to możemy dojść do 20 tys. przypadków"

- dodał rzecznik.

Andrusiewicz odniósł się także do obecnej liczby zakażeń COVID-19. W jego opinii, wyniki zakażeń w Polsce ustabilizowały się.

"Wyniki już tak nie będą spadać, więc jeśli przestaniemy się szczepić, to mamy szanse niestety na wzrost"

- podkreślił.

MZ podało w poniedziałek, że badania potwierdziły 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo