Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Abp Skworc: Chcemy dostosować się do nowych regulacji, bo one służą naszemu wspólnemu dobru

- Chociaż nie pójdziemy dzisiaj do kościoła, to przecież w przestrzeni duchowej jest z nami Pan nasz, Jezus Chrystus. Możemy uczestniczyć we mszy świętej we wspólnotach rodzinnych, wspólnie słuchać bożego słowa, przyjąć duchową komunię, ale także wspólnie budować tę wspólnotę miłości, którą jest rodzina - powiedział w słowie skierowanym do wiernych abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Abp Wiktor Skworc
youtube.com/Archidiecezja Katowicka [screenshot]

Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego; chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – powiedział metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

W specjalnym przesłaniu wideo do wiernych, zamieszczonym w niedzielę m.in. na stronach archidiecezji katowickiej, arcybiskup Wiktor Skworc wezwał też do szczególnej dbałości o wspólnotę rodzinną, a także do zaangażowania na rzecz wszystkich potrzebujących, m.in. pamięci o osobach starszych w sąsiedztwie czy otoczeniu.

- Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego. Chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – wspólnemu naszych bliźnich, nas samych, dzieci, młodzieży

- powiedział w przesłaniu metropolita katowicki.

- Pozdrawiam was w waszych domach, pozdrawiam osoby starsze, rodziny, dzieci, młodzież i życzę wam pięknej, rodzinnej, wspólnotowo przeżytej niedzieli. I chociaż nie pójdziemy dzisiaj do kościoła, to przecież w przestrzeni duchowej jest z nami Pan nasz, Jezus Chrystus. Możemy uczestniczyć we mszy świętej we wspólnotach rodzinnych, wspólnie słuchać bożego słowa, przyjąć duchową komunię, ale także wspólnie budować tę wspólnotę miłości, którą jest rodzina

 – wskazał.

- Z tej wspólnoty miłości, której uczymy się w rodzinie, chcemy wynieść nasze zaangażowanie na rzecz wszystkich potrzebujących. Pamiętamy o osobach starszych, może w sąsiedztwie potrzebujących naszej pomocy, naszego wsparcia – i chcemy im taką pomoc okazać

- oświadczył.

Zaprosił też wiernych do wspólnej, rodzinnej modlitwy – codziennie o godz. 20.30. Zapewnił o swojej duchowej bliskości i wskazał, że wierni mogą liczyć na swoich duszpasterzy w parafiach.

- W tym trudnym czasie, czasie trudnego doświadczenia, (…) możecie z nimi utrzymywać kontakt dzięki łączności internetowej czy telefonicznej. Oni są do waszej dyspozycji, oni chcą wam pomóc. Chcą wam służyć bożym słowem, duchowym wsparciem. Wszyscy tego wsparcia dzisiaj potrzebujemy

 - ocenił hierarcha.

- Budujmy tę duchową wspólnotę, którą jest kościół, z Jezusem Chrystusem, który jest w środku tej wspólnoty (...) Trwajmy w tej wspólnocie - zaapelował w niedzielę abp Skworc, błogosławiąc wysiłek jej budowania i trwania. 

 

 

Dzień wcześniej abp Skworc wydał zarządzenie z przypomnieniem o dyspensie od udziału w niedzielnej mszy i zaleceniem korzystania z transmisji mszy i nabożeństw. Jednej z takich transmitowanych mszy przewodniczył w niedzielę o godz. 10.30 w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji katowickiej Grzegorz Olszowski.

Wśród intencji mszy bp Olszowski wymienił związane z aktualną sytuacją epidemiczną. „Módlmy się za ustanie epidemii, prośmy za chorych, cierpiących, za ofiary śmiertelne tej tragicznej epidemii” - wezwał wiernych biskup.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#koronawirus #Abp Wiktor Skworc

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo