Węgry
"Z oszustami się nie siada do stołu". Saryusz-Wolski radzi przeczekać niemiecką prezydencję
"Z oszustami się nie siada do stołu" - uważa Jacek Saryusz-Wolski, proponując by przeczekać trwającą prezydencję niemiecką w Radzie Unii Europejskiej i kontynuować rozmowy o budżecie unijnym i tzw. mechanizmie praworządności w nowym roku. W rozmowie z red. Tomaszem Sakiewiczem, europarlamentarzysta PiS przyznał, że obecnie trwa rozgrywka mająca na celu podzielić Polskę i Węgry, jednak jego zdaniem jest to sojusz "żelazny", jak Niemiec i Francji. "Prezydencja niemiecka oszukała, zdegradowała, zdeformowała ustalenia szczytu" - powiedział polityk.
Sobolewski o spotkaniu Morawieckiego i Orbana: Celem ustalenie wspólnego stanowiska ws. budżetu UE
Czwartkowe spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z szefem rządu Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie ma na celu ustalenie wspólnego stanowiska wobec aktualnej sytuacji związanej z uchwaleniem budżetu UE - powiedział dziś szef Komitetu Wykonawczego PiS, Krzysztof Sobolewski.