Węgry
Tomasz Sakiewicz: „Nie ma Europy, jeżeli Polak nie jest Polakiem, a Węgier nie jest Węgrem”
"Polacy i Węgrzy kochają swoje państwa i nie pozwolą, żeby te państwa zostały zlikwidowane w imię szaleńczych lewackich ideologii" - mówił podczas Wielkiego Wyjazdu na Węgry w formule online redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. Jak zaznaczył, "nie ma Europy, jeżeli Polak nie jest Polakiem, a Węgier nie jest Węgrem".
Orban chce budować europejską prawicę bez EPL. "Już czas! Śmiałym szczęście sprzyja!"
Premier Węgier Viktor Orban wyraził przekonanie, że po środowym wystąpieniu Fideszu z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim trzeba zbudować europejską demokratyczną prawicę. Napisał o tym na Facebooku. Według niego wystąpienie Fideszu z frakcji EPL „otwiera nową perspektywę także w polityce europejskiej”.
Rocznica powstania V4. Orban: "Nasze narody rozumieją swoją odpowiedzialność za przyszłość Europy"
- Upaść przy realizacji misji jest czynem heroicznym, ale niezbyt radosnym. Wykonać misję, doprowadzając ojczyznę do sukcesu, wolności i dobrobytu, jest nie w mniejszym stopniu heroicznym czynem, jednocześnie radosnym. Europa Środkowa widzi więcej szansy dla tego drugiego scenariusza. W imieniu mojego narodu dziękuję za trzydziestoletnią współpracę wyszehradzką - napisał w liście opublikowanym przez portal Interia premier Węgier Viktor Orban. Dziś w Krakowie odbędzie się szczyt szefów rządów państw V4.