Stany Zjednoczone
Media: Na COVID-19 zmarło już więcej Amerykanów, niż przez 20 lat wojny w Wietnamie
Przez dwa kolejne dni dobowa liczba zgonów na COVID-19 w Stanach Zjednoczonych spadała, minionej doby wzrosła do 2207 osób. Oznacza to, że na skutek epidemii zmarło już więcej Amerykanów niż zginęło ich podczas wojny w Wietnamie - wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa.
Gubernator oponuje Trumpowi. "Nie zastosuję się do jego polecenia jeśli każe otworzyć stan Nowy Jork"
Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo oświadczył we wtorek, że nawet jeśli prezydent USA Donald Trump każe mu znieść restrykcje związane z pandemią koronawirusa w jego stanie, to on nie zastosuje się do polecenia szefa państwa, jeśli uzna to za niebezpieczne posunięcie.