MON
19 lat Polski w NATO. Szef MON: Jesteśmy jednym z liderów Sojuszu
Przeznaczając na armię co najmniej 2 proc. PKB, Polska jest jednym z liderów NATO; obecność polskich żołnierzy w misjach zagranicznych Sojuszu jest sygnałem, że troszczymy się o bezpieczeństwo globalne i regionalne - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak. Dziś mija dokładnie 19 lat odkąd Polska przystąpiła do Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Poseł Misiło „rozjechany”. „Pod wpływem jakiej substancji w jego głowie pojawiła się taka myśl?” WIDEO
<p>Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło swoim wczorajszym pytaniem zaskoczył wszystkich. Polityk zaciekawiony jest, czy były szef gabinetu politycznego MON Bartłomiej Misiewicz płacił kartą kredytową np. za narkotyki. Logikę posła .N wyśmiał dziś kolejny polityk. – Ktoś kto kupuje narkotyki, to raczej nie prosi dealera o paragon i potwierdzenie z terminala – wyśmiał posła Nowoczesnej Paweł Grabowski z Kukiz’15.</p>
Szef MON: Dajemy świadectwo, że bohaterów podziemia antykomunistycznego nie dało się wymazać z naszej pamięci
Oddajemy cześć i honor Żołnierzom Niezłomnym, którzy przez lata byli wymazywani z polskiej historii – podkreśla szef MON Mariusz Błaszczak. Minister obrony narodowej zwraca uwagę, że żołnierze Wojska Polskiego, jako kontynuatorzy dokonań Żołnierzy Wyklętych, pamiętają o nich w sposób wyjątkowy. Żołnierze Wyklęci są patronami brygad Wojsk Obrony Terytorialnej.