komisja
Powstanie komisja ds. klimatu
Senat przegłosował uchwałę o powołaniu komisji nadzwyczajnej ds. klimatu. Licząca ponad 40 senatorów komisja ma zajmować się zagadnieniami m.in. neutralności klimatycznej, wdrażaniu polityki klimatycznych czy gospodarki obiegu zamkniętego. Za przyjęciem uchwały, powołującej komisję nadzwyczajną ds. klimatu głosowało 50 senatorów, 17 było przeciw, 30 się wstrzymało.
Wszyscy wiedzieli, ale nikt nic nie zrobił. Porażające zeznania przed komisją ds. VAT
Zbyt wolne uszczelnianie rynku paliw jest grzechem pierworodnym - zeznał przed komisją śledczą ds. VAT były prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando. Przyznał, że "choć wszyscy wiedzieli, że coś jest nie tak, to nie uszczelniono rynku paliw, (...) nie wprowadzono platformy paliwowej".
Posłowie PO-KO twierdzili, że chcą komisji ws. pedofilii. Kiedy ta powstaje, mówią: "Nie poprzemy"
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział powołanie komisji badającej przypadki pedofilii, o co przecież zabiegali posłowie PO-KO. Reakcja zdumiewa - Borys Budka powiedział, że liczą się tylko ich propozycje, "a nie, że rząd będzie cokolwiek wyjaśniał". Zdradził też, że PO-KO nie poprze żadnego rządowego pomysłu.