Donald Trump
Iran zapowiada odwet na USA. Padły słowa o „miażdżącej zemście” i „niszczycielskiej wojnie”
Prezydent Hasan Rowhani zapowiedział, że USA czeka "miażdżąca zemsta" Iranu za zabicie Kasema Sulejmaniego, dowódcy elitarnej jednostki Al-Kuds. Irański minister obrony Amir Hatami ostrzegł, że "retorsje dosięgną wszystkich odpowiedzialnych" za zabicie generała. Do sprawy odniósł się również premier Iraku Adil Abd al-Mahdi, który nazwał zabicie irańskiego generała i jednego z dowódców irackiej milicji "kolosalnym pogwałceniem suwerenności Iraku", które "uruchomi niszczycielską wojnę w Iraku, regionie i na świecie".
Komisja Europejska i Rosja w tej sprawie mówią jednym głosem. Chodzi o Nord Stream 2
Rzecznik Komisji Europejskiej Stefan de Keersmaecker oświadczył, że Unia Europejska "zasadniczo sprzeciwia się nałożeniu sankcji na europejskie firmy prowadzącą legalną działalność". Chodzi o amerykańskie sankcje wobec firm zaangażowanych w budowę rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. W podobnym tonie wypowiada się strona rosyjska. Jej zdaniem bowiem uniemożliwiają innym krajom... "rozwijanie gospodarki".