Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

W Brukseli przyjęto pakt migracyjno-azylowy. Rzońca: to ratowanie skóry Olafa Scholza

Ambasadorowie państw członkowskich UE przyjęli w Brukseli ostatni element paktu migracyjno-azylowego. Ten krok otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji z Parlamentem Europejskim nad ostatecznym kształtem nowych przepisów. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Rzońca nie ma wątpliwości, że forsowany przez eurokratów projekt ma "uratować skórę" kanclerzowi Niemiec.

Unia Europejska forsuje nowy przepis w polityce migracyjnej
Unia Europejska forsuje nowy przepis w polityce migracyjnej
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

"Pakiet migracyjny to rozwiązanie błędne, ratujące polityczną skórę Olafa Scholza, który chce powiedzieć Niemcom, że imigrantów będą przyjmować inne państwa, a nie tylko oni. W sytuacji gdy trwa wojna migracyjnych gangów w Szwecji, w sytuacji gdy w Marsylii mnożą się zamachy, dowożenie do tych krajów i do innych na niemieckich statkach finansowanych przez Niemców uchodźców tylko wzmocni zagrożenie" - powiedział Rzońca.

Polski rząd zdania nie zmieni

"Polska będzie broniła bezpieczeństwa obywateli, bezpiecznego domu, bezpiecznej ulicy, bezpiecznej szkoły i bezpiecznych środków komunikacji publicznej. Nie powinniśmy też płacić żadnych kar z tytułu nieprzyjęcia imigrantów ponieważ wzięliśmy na siebie duży ciężar finansowy związany z imigrantami z Ukrainy"

– dodał europoseł.

Rzońca zaznaczył, że "sam Donald Tusk wstydzi się już tego co zrobił do tej pory w zakresie dyskusji o migrantach, bo nawet dziś w czasie debaty wycofał swoich polskich kolegów z rozmów o migracji, chce ten temat przemilczeć. To jest tylko zasłona dymna bo będzie słuchał zawsze Niemców w zakresie polityki europejskiej, zrobi to co mu każą i będzie liczył na nagrodę w postaci stanowiska w Unii Europejskiej".

Bruksela stawia pierwszy krok

W środę w Brukseli na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich przy UE przyjęto ostatni element paktu migracyjno-azylowego. Polska i Węgry były przeciw. Wstrzymały się od głosu Słowacja, Czechy i Austria.

Chodzi o tzw. rozporządzenie kryzysowe. Decyzja otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji z Parlamentem Europejskim nad ostatecznym kształtem nowych przepisów.

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Parlament Europejski #pakt migracyjny #nielegalna migracja