Koszulka "RUDA WRONA ORŁA NIE POKONA" TYLKO U NAS! Zamów już TERAZ!

Mosiny oraz PTRS-y pamiętające czasy II wojny światowej na wyposażeniu prorosyjskich wojsk w Donbasie.

Część oddziałów walczących w szeregach marionetek Kremla, którymi są Ługańska Republika Ludowa (ŁRL) oraz Doniecka Republika Ludowa (DRL) dysponuje sprzętem wojskowym pamiętającym czasy II wojny światowej. Na wyposażeniu tych wojsk znalazły się wiekowe samopowtarzalne karabiny przeciwpancerne PTRS oraz powtarzalne karabiny powtarzalne Mosin–Nagant Model 1891/30 z celownikiem optycznym PU z roku 1941. Broń z czasów II wojny światowej znajduje się również na wyposażeniu, niektórych ukraińskich oddziałów.

Twitter@i_army_org

Na materialne wideo niedawno opublikowanym w mediach społecznościowych widzimy oddziały wojsk z Donbasu, które pobierają uzbrojenie. Na wyposażeniu tych wojsk znalazła się tak wiekowa broń jak sowiecki samopowtarzalny karabin przeciwpancerny PTRS. Ta broń produkowana w latach 1941-1945 o kal.14.5 mm już podczas II wojny światowej przestała sprawdzać się jako broń przeciwpancerna. PTRS używany był przez Armię Czerwoną do likwidacji lekko opancerzonych pojazdów lub tych niedysponujących opancerzeniem. Obecnie skuteczność tej broni może być jeszcze mniejsza.
 

 

Na wyposażeniu separatystów z Donbasu znalazł się również karabin powtarzalny karabin Mosin wz. 1891. Broń ta kal. 7.62 mm była produkowana od 1891 do 1973 roku w liczbie ponad 37 mln egzemplarzy.


Na jednym ze zdjęć widzimy model Mosin–Nagant Model 1891/30 z celownikiem optycznym PU z roku 1941. 

 

Broń palna, której konstrukcja sięga kilkudziesięciu lat znajduje się również na wyposażeniu oddziałów ukraińskich, czego przykładem jest zdjęcie żołnierza z karabinem maszynowym DP-27 kal. 7.62 mm. Produkowany w latach 1927-1945  w liczbie 660 tys. egzemplarzy był szeroko używany podczas II wojny światowej przez Armię Czerwoną. Szybkostrzelność praktyczna tej broni, wyposażonej w magazynek talerzowy wynosi 80 strzałów na minutę.


 

 



Źródło: niezalezna.pl

#wojna w Donbasie #Doniecka Republika Ludowa #Ługańska Republika Ludowa ##Ukraina ##Rosja #konflikty zbrojne #Donbas

Paweł Kryszczak