Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

To dlatego w Polsce nie ma zamachów! Piszą o tym zachodnie media

Zamach w Londynie i kryzys na Bliskim Wschodzie zdominowały nagłówki w prasie.

alamy.com
alamy.com
Zamach w Londynie i kryzys na Bliskim Wschodzie zdominowały nagłówki w prasie. Przypomnijmy: w nocy z soboty na niedzielę w Londynie miały miejsce zamachy terrorystyczne, w których zginęło siedem osób. Państwo Islamskie (ISIS) przyznało się do zorganizowania ataku. Ten temat dominuje w prasie zagranicznej. Podkreślany jest również związek liczebności muzułmanów w poszczególnych krajach z zamachami. Brytyjski dziennikarz doszedł do oczywistego, lecz mało poprawnego politycznie wniosku. Ocenił, że m.in. „w Polsce jest niewielu muzułmanów, stąd mało zamachów terrorystycznych”.

Według amerykańskiego magazynu The Weekly Standard, zamach nie będzie miał wpływu na przyspieszone wybory parlamentarne, które odbędą się 8 czerwca (piątek). „Ataki w Manchesterze spowodowały, że wyborcy już wcześniej skoncentrowali się na kwestiach bezpieczeństwa i imigracji”. Medium uważa, że ataki terrorystyczne sprawią, że poparcie dla May i brytyjskich konserwatystów wzrośnie. „Zamachy przypominają wyborcom o polityce, którą prowadził Corbyn i przyjaciele z Partii Pracy, którzy w czasie wojen na Bliskim Wschodzie nie raz bratali się z islamistami” – komentuje magazyn.

Z kolei Douglas Murray z brytyjskiego The Spectator jest zdania, że nadszedł czas aby zmienić nasz stosunek do islamistów.

Nadzieja na dialog zaprowadzi nas donikąd. Musimy inaczej reagować na ekstremizm

– pisze Murray. Autor podkreśla, że w Polsce, Węgrzech i w Czechach jest niewiele muzułmanów, stąd mało zamachów terrorystycznych.

W przeciwieństwie do tych państw, we Francja jest więcej muzułmanów, a co za tym idzie, więcej islamskiego terroru

– zauważa Murray. Autor podkreśla, że Zachód przez lata kierował się strategią „dialogu” z islamistami.

„Kiedy brytyjscy muzułmanie wysadzili się w metrze, kierownictwo policji, żeby nie robić dymu, wydało oświadczenie, w którym przypomina nam o pokojowym nastawieniu islamu. Kiedy terrorysta wysadził się w Manchesterze zabijając 22 młodych ludzi, jedyną rzeczą o której nie wolno było wspominać to związek z islamem. Problemem nigdy nie może być Islam, ale zawsze nasuwa się tylko jedna odpowiedź" – komentuje Murray.

Tzw. Państwo Islamskie to samozwańcza organizacja terrorystyczna, która w 2014 r.ogłosiła samozwańczy kalifat na terytorium Syrii i Iraku. W niedzielę 4.06 światowe media obiegła informacja, że cztery państwa Zatoki Perskiej tj.Arabia Saudyjska, Bahrajn, Egipt i Zjednoczone Emiraty Arabskie oskarżyły Katar o popieranie Państwa Islamskiego, zaś w dzisiaj państwa te zerwały stosunki dyplomatyczne z Katarem.

Emiracki portal The National przypomina, że to nie pierwszy kryzys między Katarem a Arabią Saudyjska, ZEA i Bahrajnem. W 2014 r.państwa te wycofały swoich ambasadorów w proteście na wspieranie Bractwa Muzułmańskiego przez Katar, przypomina medium. Portal zwraca uwagę na kontrowersję w postaci baz amerykańskich, z których wojska koalicji korzystają w walce z Państwem Islamskim. „Katar prowadzi cichą politykę obłaskawiania Iranu, chociaż amerykańska administracja nie ukrywa swojego stosunku do ajatollahów” – pisze The National. „Czas przystąpić do koalicji przeciw terrorystom, bo cierpliwość Waszyngtonu może się skończyć” – zauważa portal.

Z kolei izraelski dziennik The Haaretz informuje, że przedstawiciele Hamasu dziś rano opuścili Katar. „Faktem pozostaje wspieranie terrorystycznego Hamasu przez emira Kataru” – przypomina dziennik. Chodzi o Saleha al-Arouriego oraz Musę Dudina, którzy według dziennika są odpowiedzialni za komórki terrorystyczne na Zachodnim Brzegu Jordanu. Haaretz powołuje się na informacje, który opublikowała związana z Hezbollahem telewizja Al-Majadin. Według jej doniesień, przywództwo Hamasu przedstawiło w weekend rządowi w Katarze listę działaczy tej organizacji, które mają opuścić to państwo. Hamas zaprzeczył jakoby taka sytuacja miała miejsce.

 



Źródło: niezalezna.pl

#muzułmanie #Polska #terroryzm #prasa #zamach #Londyn

Małgorzata Krakowska