Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Strajk niemieckich linii lotniczych napsuł krwi polskim skoczkom przed konkursami w Oberstdorfie

Skoczkowie narciarscy wrócili do Europy po "podróży dookoła świata". Polacy, z kłopotami spowodowanymi przez strajk niemieckich linii lotniczych, dotarli do Oberstdorfu, gdzie powalczą na mamuciej skoczni o punkty Pucharu Świata.

Piotr Żyła
Tomasz Jędrzejowski - Gazeta Polska

Skoczkowie narciarscy wrócili do Europy po rywalizacj w amerykańskim Lake Placid i w japońskim Sapporo. Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Kamil Stoch wystartują w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamuciej skoczni w Oberstdorfie.W ostatni weekend w zawodach w Azji oprócz wspomnianej czwórki Polaków startował jeszcze Klemens Murańka.

Podróż z problemami

Klemens był ujęty w planie na Oberstdorf, natomiast nie czuje się w stu procentach pewny, by wziąć udział w lotach narciarskich, więc postanowiliśmy, że wróci do domu

– poinformował trener kadry Thomas Thurnbichler.

W drodze powrotnej z Japonii Biało-czerwoni napotkali na trudności. Pierwotny plan zakładał, że wrócą do Polski, jednak udali się od razu do Oberstdorfu.

Z powodu strajków niemieckich linii lotniczych Lufthansa pojawiły się pewne problemy w drodze powrotnej z Japonii. Plan zakładał, że zawodnicy wrócą do domów w poniedziałkowy wieczór, by we wtorek odpocząć i spędzić czas z rodziną. Strajki sprawiły jednak, że ekipa utknęła we Frankfurcie. Postanowiliśmy, by stamtąd udać się prosto do Oberstdorfu, co było prostszym rozwiązaniem. W przeciwnym razie zawodnicy wróciliby we wtorek wieczór do domów, by w środę rano znów ruszać do Niemiec. Zdecydowaliśmy tak, by uniknąć stresu związanego z podróżami. Zawodnicy wyszli z inicjatywą, by udać się prosto do Oberstdorfu. Naprawdę doceniam tę decyzję, jest ona najlepsza w kontekście przygotowań do zawodów. Mniej podróżowania i więcej regeneracji

– wyjaśnił austriacki szkoleniowiec.

Zawody Pucharu Świata w skokach co roku odbywają się na Schattenbergschanze w Oberstdorfie pod koniec grudnia podczas Turnieju Czterech Skoczni. Konkursy na mamucim obiekcie im. Heiniego Klopfera są organizowane co kilka lat. Najczęściej, trzykrotnie, triumfował tu Stefan Kraft, a łącznie pięć razy stawał na podium. Po dwa zwycięstwa odnieśli natomiast Słoweniec Timi Zajc, Fin Matti Nykaenen oraz Austriacy Martin Koch i Werner Rathmayr. Stoch na "mamucie" w Oberstdorfie triumfował 3 lutego 2019 roku. Na podium stawali tu również Kubacki i Żyła.

Plan Pucharu Świata w Oberstdorfie

czwartek, 22 lutego
16.40 - kwalifikacje

piątek, 23 lutego
15.45 - konkurs duetów

sobota, 24 lutego
16.00 - konkurs indywidualny

niedziela, 25 lutego
14.30 - kwalifikacje
16.00 - konkurs indywidualny 

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Puchar Świata w skokach narciarskich #Dawid Kubacki #Piotr Żyła #Kamil Stoch #Aleksander Zniszczoł ##skijumpingfamily

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
jm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo