"Póki co niestety nie padły żadne konkrety, którymi moglibyśmy się pochwalić. Żadne terminy. Na razie protesty będą wciąż trwały, tak długo, jak długo nasze postulaty nie będą realizowane" - powiedział po spotkaniu z Szymonem Hołownią Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej. Hołownia zaproponował rolnikom utworzenie grup roboczych, w których można będzie "wypracować kompromisy".
W Warszawie odbywa się dziś protest rolników, który dotarł pod Sejm. W Parlamencie znajdowała się delegacja protestujących, która spotkała się marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią, wicemarszałkiem Sejmu Piotrem Zgorzelskim oraz szefem sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi Mirosławem Maliszewskim. Rolnicy przyszli na spotkanie z urną, która - jak mówili dziennikarzom - jest symbolem upadku polskiego rolnictwa.
"Dzisiaj doszło do spotkania nas rolników z panem marszałkiem Sejmu. Była delegacja nas rolników, siedemnaście osób, przedstawiciele wszystkich najważniejszych strajków rolniczych z całej Polski. Przedstawiliśmy trzy postulaty, a więc: odejście od bardzo błędnej koncepcji realizacji Zielonego Ładu, drugi to zablokowanie polskiej granicy przed niekontrolowanym napływem zbóż z krajów pozaunijnych, oraz ochrona hodowli zwierząt w naszym kraju" - mówił po spotkaniu Szczepan Wójcik rolnik i hodowca z Instytutu Gospodarki Rolnej.
Zaznaczył, że Hołownia obiecał, że wypracowane będą pewne kompromisy. "W sensie, że stworzymy grupy robocze, w których zasiądą przedstawiciele władz, przedstawiciele rolników oraz związków zawodowych, gdzie będziemy mogli takie kompromisy wypracować" - dopełnił Wójcik.
Póki co niestety nie padły żadne konkrety, którymi moglibyśmy się pochwalić. Żadne terminy. Na razie protesty będą wciąż trwały, tak długo, jak długo te postulaty nie będą realizowane. Będą trwały prace, ale na razie nic konkretnego nie zostało ustalone