Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Na Litwie ruszyły międzynarodowe ćwiczenia sił powietrznych

Na wodach terytorialnych Litwy rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia sił powietrznych "Bałtyckie Bikini 2022" z udziałem lotników z Litwy, Łotwy, Estonii i Czech.

Autor: redakcja

Litewskie Siły Zbrojne informują, że w trakcie szkoleń zostaną sprawdzone procedury z zakresu wypadków lotniczych. Oprócz tego
wojskowi zostaną przygotowani do tego, jak prawidłowo reagować w sytuacji zagrożenia. Ćwiczenia mają też służyć doskonaleniu umiejętności z ratownictwa wodnego.

Lotnicy będą się szkolić w kilku etapach. Najpierw ćwiczenia będą prowadzone na basenie, a następnie odbędzie się trening na pełnym morzu.

"Bałtyckie Bikini" to ćwiczenia, które co roku organizuje jeden z krajów bałtyckich na swoich wodach terytorialnych. Tegoroczne zakończą się w piątek.
 

Autor: redakcja

Źródło: IAR, Niezalezna.pl