Wybory: Więcej obwodów głosowania za granicą

Dodatkowe obwody głosowania powstaną w Amsterdamie, Lizbonie, Hamburgu, Dortmundzie, Stuttgarcie, Zurychu, Bedford i Manchesterze - poinformował w sobotę resort spraw zagranicznych. Dodano, że liczba obwodów w sumie wzrośnie do 410 i będzie to o blisko 30 proc. więcej niż w 2019 r.

Komisja wyborcza
Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Resort spraw zagranicznych przekazał, że w sobotę 30 września weszły w życie przepisy zmieniające rozporządzenie Ministra Spraw Zagranicznych ws. obwodów głosowania za granicą.

Wyjaśniono, że ta nowela tworzy nowe obwody głosowania w tych okręgach konsularnych, w których jest to zasadne ze względu na zwiększone zainteresowanie wyborców zgłoszeniem się do spisów sporządzanych przez konsulów. Poinformowano, że dodatkowe obwody głosowania powstaną w: Amsterdamie, Lizbonie, Hamburgu, Dortmundzie, Stuttgarcie, Zurychu, Bedford i Manchesterze.

"Na skutek nowelizacji globalna liczba obwodów głosowania w tegorocznych wyborach i referendum ogólnokrajowym wzrośnie do 410, czyli będzie o blisko 30 proc. większa niż w wyborach z 2019 r."

- dodał resort.

Poinformowano ponadto, że wejście w życie nowelizacji umożliwi wyborcom rejestrowanie się przez e-Wybory w spisach sporządzanych dla nowoutworzonych obwodów. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory 2023

md
Wczytuję ocenę...
Komentarze (3)
Antykomunista 30.09.2023 20:22
  • Komentarze: 1557
Żadnego głosowania zagranicą. Jeżeli jesteś Polakiem, zależy ci na Polsce, to na ten czas powinieneś wrócić i oddać głos na terenie kraju, oczywiście jeżeli nie mieszkasz tam na stałe, wówczas tracisz możliwość głosowania oraz obywatelstwo. Żadne wymówki nie są wystarczające, nawet umierający bliscy, ponieważ za nasz kraj również przelewano krew i to minimum poświęcenia, zaplanowania raz na kilka lat powinno być wykonalne dla każdego, kto nazywa siebie Polakiem.
Anonim 30.09.2023 18:57
Pamiętam wybory podczas których w Brukseli z urn wyjęto więcej kart do głosowania niż wydano głosującym.
Anonim 30.09.2023 18:14
trzeba otoczyć te punkty oddawania głosów szczególnym nadzorem ponieważ niemiec44ko_ruSSka grupa webera_wagnera nie spocznie do czasu aż odsunie PiS od władzy ...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo