Trzaskowski był pytany w czwartek w TOK FM, czy będzie ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko prezydenta stolicy.
"Jestem prezydentem miasta stołecznego, i tak planuję ubieganie się o reelekcję. Natomiast nauczyło mnie życie polityczne tego, żeby nie podejmować decyzji kilka lat wcześniej w sposób definitywny, bo wszystko się może zmienić. Przede wszystkim nie znana jest sytuacja polityczna. Ale mam nadzieję, że będzie mi dane ubiegać się o kolejną kadencję w Warszawie"
- powiedział Trzaskowski.
Warto więc przypomnieć kilka zdarzeń z prezydentury Trzaskowskiego:
- Mieszkańcy Warszawy co pewien czas muszą zmagać się ze skutkami obfitych opadów deszczu. Stołeczny system kanalizacji nie radzi sobie nie tylko z przesyłem ścieków do oczyszczalni Czajka, ale i szwankuje przy byle burzy. Po kolejnych gwałtownych opadach dochodzi do lokalnych podtopień.
- Do Warszawy trafiły niedawno pierwsze tramwaje z Korei Południowej. Czekano na nie z utęsknieniem, ale pierwsze testy pokazały, że nie wszystko może iść, jak z płatka. Według informatorów "Gazety Wyborczej" tramwaje... nie mieszczą się na wielu przystankach. Co oznaczać może konieczność przebudowy przystanków za spore pieniądze.
- Nie można zapominać o nie jednej, a kilku awariach w oczyszczalni ścieków Czajka, w których wyniku ścieki płynęły przez długi czas do Wisły.
- Prezydent stolicy był też pytany o rządowe plany odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie.
"Mam do tego bardzo ostrożny i ambiwalentny stosunek. Jak zwykle PiS chce robić coś sam bez współpracy z miastem. Toczą się rozmowy, ale boję się, że będzie tak jak zawsze, czyli PiS zrobi swoje nie pytając się warszawianek i warszawiaków o zdanie"
- powiedział Trzaskowski. Według niego lepiej byłoby gdyby rząd dopłacał do rozbudowy metra. "Albo żeby inwestować w rzeczy, które naprawdę są w Warszawie potrzebne" - dodał.
To tylko część "osiągnięć" prezydenta stolicy. Lista "anty-zasług" Rafał Trzaskowskiego jest znacznie dłuższa, jednak na zebranie ich wszystkich w jednym miejscu najzwyczajniej... nie starczyłoby miejsca.