Kongres naukowy o sztucznej inteligencji w nauce i przemyśle na SGMK
AI&EDU SGMK to wyjątkowy kongres naukowy, który w dniach 13-14 czerwca br. zorganizuje Szkoła Główna Mikołaja Kopernika w Warszawie. W trakcie dwóch dni wydarzenia będą miały miejsce wystąpienia gości specjalnych, dyskusje oraz debaty z udziałem międzynarodowych naukowców i praktyków, które poświęcone będą najnowszym osiągnięciom i zastosowaniom sztucznej inteligencji i innych technologii eksponencjalnych. Poszczególni specjaliści będą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami przedstawiając ten obszar technologiczny z perspektywy różnych dziedzin naukowych.
W trakcie dwudniowego spotkania poruszone zostaną następujące kwestie:
- Jak technologia wpływa na nasze życie?
- Gdzie jesteśmy i dokąd zmierzamy?
- Czy sztuczna inteligencja jest pomocna i uczciwa?
- Edukacja z AI – szansą czy zagrożeniem?
„Sztuczna inteligencja oraz jej wpływ na nauczanie, badania i przemysł przyszłości będzie wiodącym tematem kolejnego kongresu naukowego Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Interdyscyplinarna, międzynarodowa debata znakomitych naukowców i praktyków z najlepszych ośrodków naukowych na świecie to szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń oraz nawiązanie współpracy w tak dynamicznie zmieniającym się obszarze jakim jest AI”
– wskazał prof. Fabrizio Giulimondi, p.o. Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika.
Prelekcję wygłosi m.in. profesor Gennaro Terracciano, prawnik, prorektor Università degli Studi di Roma „Foro Italico” oraz prof. Andrzej Dragan, znakomity mówca i czołowy polski fizyk teoretyczny, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.
W kongresie weźmie udział także Ambasadorka SpaceX i Boston Dynamics Agnieszka Pilat – polsko-amerykańska artystka i pisarka specjalizująca się w renderowaniu portretów technologii w celu badania relacji między ludźmi i maszynami w XXI wieku.