Po zatrzymaniu Michała Kuczmierowskiego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, w USA zaczęły pojawiać się pytania, czy jest to związane z tym, że to ta agencja organizowała strategiczną pomoc przeciwko Rosji - zdradził w programie "#Jedziemy" Michał Rachoń. Redaktor spotkał się wówczas z amerykańskim specjalistą od spraw wojny hybrydowej, który pytał właśnie o ten wątek. "Może po uzyskaniu azylu politycznego przez Marcina Romanowskiego, także ta sprawa zacznie wyglądać inaczej?" - drążył temat Rachoń w Telewizji Republika.
W programie "#Jedziemy" Michał Rachoń podzielił się historią, o której dotąd nie mówił. Po zatrzymaniu w Wielkiej Brytanii Michała Kuczmierowskiego z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, skontaktował się z nim "człowiek zajmujący się od lat walką z Federacją Rosyjską" z USA. Rachonia zszokowało, że Amerykanin chciał spotkać się i porozmawiać właśnie o Kuczmierowskim.
Otrzymałem wówczas pytanie, czy to nie jest przypadkiem związane z tym, że to właśnie ta agencja, ta instytucja organizowała strategiczną pomoc przeciwko Federacji Rosyjskiej. Bo tego rodzaju pytania pojawiały się w Stanach Zjednoczonych
Przypomniał, że "zatrzymany twierdzi, że państwo polskie ściga go podobnie, jak Marcina Romanowskiego, na podstawie sfingowanych zarzutów".
Jeśli oficjalnie państwo Unii Europejskiej, Węgry, udzielają azylu politycznego byłemu wiceministrowi, a w innym państwie sojuszniczym, Wielkiej Brytanii, przebywa inny wysoki przedstawiciel państwa polskiego z okresu rządów PiS, to być może ta sprawa zacznie wyglądać inaczej? W innym kontekście, niż wyglądała do tej pory?
Śledztwo w sprawie Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych wszczęto w grudniu minionego roku. Dotyczy ono m.in. rzekomego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników RARS podczas organizowania i procedowania zakupu towarów, "a tym samym działania na szkodę interesu publicznego od 23 lutego 2021 r. do 27 listopada 2023 r. w Warszawie" w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.
Oglądaj Telewizję Republika na żywo: