Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Radni PiS apelują do prezydenta Trzaskowskiego ws. 500 plus: uporządkowanie tej sytuacji jest niezbędne

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości domagają się poszerzenia czwartkowej sesji Rady Miasta o informację prezydenta Rafała Trzaskowskiego dot. wypłaty świadczeń 500 Plus. Chcemy wiedzieć, skąd wynikają problemy, czy to kwestia braku kompetencji, chaosu, czy może perfidii – mówił szef klubu radnych PiS Cezary Jurkiewicz.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Przed rozpoczęciem kolejnej sesji Rady Miast Warszawy radny Jurkiewicz poinformował, że, wraz z radnymi PiS, będą dążyli do wyjaśnienia przez prezydenta Trzaskowskiego problemu dot. wypłat 500 Plus. 

Czy to kwestia braku kompetencji, bałaganu, chaosu, nieporządku, zamieszania, czy też być może jest to jakiś specjalny scenariusz – czy to jest kwestia perfidii, sabotażu, wyrachowania, medialnej akcji przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, bo z informacji, które teraz przelewają się z różnych stron, wynika jednoznacznie, że urząd wojewódzki wypłaca wszystkie transze tak, jak są składane zapotrzebowania 

– mówił.

Dodał, że od początku realizacji programu "500 plus" Mazowsze przekazało na ten cel aż 11 mld zł. "o chce dalej to wypłacać, natomiast uporządkowanie tej sytuacji jest niezbędne" – powiedział.

Radni PiS chcą również uzyskać informacje dot. polityki względem osób niepełnosprawnych i seniorów. Oprócz tego klub PiS domaga się wyjaśnienia doniesień, zgodnie z którymi nad Wisłą, w obszarze Natura 2000, są składowane odpady z budowy metra. O tej sprawie informował w środę poseł PiS Paweł Lisiecki.

W poniedziałek prezydent Trzaskowski mówił, że problemy z wypłatą "500 plus" w stolicy wynikają z tego, iż rząd wszystkim samorządom przekazuje pieniądze "w ostatniej chwili". "Ja nie rozumiem, dlaczego nie można było przekazać pieniędzy na cały rok" – dodał. Zaznaczył, że nadal nie ma pieniędzy na październik, listopad i grudzień.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#500 plus #Cezary Jurkiewicz #radni PiS #Rafał Trzaskowki

redakcja