Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Priorytety Polski na szczyt NATO

Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Brukseli o przygotowaniach do lipcowego szczytu Sojuszu. W trakcie rozmowy szef MSZ przedstawił polskie priorytety związane z tym wydarzeniem.

Autor:

Z komunikatu MSZ wynika, że polskie priorytety na szczyt NATO, który odbędzie się w lipcu w Brukseli, dotyczą m.in. potrzeby dalszej, konsekwentnej kontynuacji umacniania bezpieczeństwa wspólnoty euroatlantyckiej oraz stabilizowania jej otoczenia.

Rozmowa ze Stoltenbergiem dotyczyła również „bieżącej agendy prac na forum NATO oraz przebiegu i stanu implementacji decyzji szczytu NATO w Warszawie” w 2016 roku.

- Są one postrzegane w Sojuszu jako kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa regionu Europy Środkowo-Wschodniej – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Było to kolejne spotkanie ministra z rządu Mateusza Morawieckiego z szefem NATO. W ubiegły poniedziałek ze Stoltenbergiem rozmawiał nowy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, który potwierdził zainteresowanie Polski przyjęciem jednego z nowych dowództw Sojuszu.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane