Wypadek miał miejsce w alei "Solidarności" w rejonie Muzeum Niepodległości - na odcinku między placem Bankowym a Starym Miastem.
- W zdarzeniu uczestniczyły dwa tramwaje i autobus. Prawdopodobnie tramwaj linii numer 4 najechał na autobus linii 160, po czym autobus uderzył w tramwaj przejazdu technicznego, którym nie podróżowali pasażerowie - przekazał Witold Urbanowicz, rzecznik Tramwajów Warszawskich.
O godzinie w Alei Solidarności w Warszawie doszło do zderzenia dwóch tramwajów z autobusem miejskim. Wstępnie ustalono, że w wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 15 osób, które w tym momencie są badane w będących na miejscu karetkach.
— Policja Warszawa (@Policja_KSP) November 18, 2025
Aleja Solidarności na wysokości… pic.twitter.com/Y1EH7ENzbK
Pierwsze zgłoszenie do służb trafiło o godz. 7:50. Więcej o zajściu powiedział podkomisarz Rafał Markiewicz z Komendy Stołecznej Policji:
„tramwaje i autobus jechały w tym samym kierunku drogą przeznaczoną do ruchu tramwajowo-autobusowego. W pewnym momencie na siebie najechały. Na miejscu są policjanci oraz załogi pogotowia”.
Jako pierwszy na miejscu był dron Republiki. Widzowie mogą obserwować na żywo miejsce zdarzenia z lotu ptaka.