Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Papież przeprasza w kwestii kradzieży figurek

Papież Franciszek przeprosił tych, którzy poczuli się dotknięci kradzieżą amazońskich figurek z kościoła Santa Maria in Traspontina w Rzymie i utopienie ich w Tybrze 21 października. Przedstawiały one nagą brzemienną kobietę, wyobrażającą Pachamamę (Matkę Ziemię).

Autor:

Zabierając głos na początku kongregacji generalnej zgromadzenia Synodu Biskupów dla Amazonii Ojciec Święty zaznaczył, że przeprasza „jako biskup tej diecezji”, na której terenie doszło do tego zdarzenia.

Zaznaczył, że wystawienie w kościele figurek Pachamamy nie miało na celu „bałwochwalstwa”. Odciął się w ten sposób od głosów, że było to oddawanie kultu pogańskim bożkom.

Papież skrytykował też „medialną wrzawę”, jaką wywołało to wydarzenie.

 

Autor:

Źródło: KAI/I.Media/AP; niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane