Do pierwszego zatrzymania doszło w Jemielnicy. Policjanci ze strzeleckiej drogówki zauważyli szybko jadące porsche. Pomiar wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 127 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Kierowca stracił na 3 miesiące prawo jazdy i otrzymał mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a na jego konto wpłynęło 15 punktów karnych.
100 km/h miał na liczniku 24-letni mieszkaniec Opola, który w miejscowości Sucha przekroczył dopuszczalną prędkość o 50 km/h. On także stracił na trzy miesiące prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 1,5 tysiąca złotych i 13 punktów karnych.
Policja przypomina, że nadmierna prędkość nadal jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków na polskich drogach. W okresie wakacyjnym ryzyko jest podwyższone.