Społeczny komitet budowy pomników smoleńskich zapowiedział w zeszłą środę, że Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. ma stanąć na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską, oraz że rozpoczynają się prace nad nim.
Schetyna powiedział na konferencji prasowej we Wrocławiu, że pl. Piłsudskiego, to miejsce święte dla polskiej historii.
Pan Schetyna przeciąga PO swoimi komentarzami na stronę barbarzyństwa politycznego. Nienawiść polityczna przesłania mu możliwość obiektywnej oceny sytuacji
- powiedziała Mazurek, komentując słowa Schetyny.
Rada Warszawy, głosami PO, przyjęła stanowisko, w którym nie wyraża zgody na budowę pomnika smoleńskiego na pl. Piłsudskiego. Schetyna mówił wcześniej, że jego partia będzie próbowała zorganizować referendum w tej sprawie.
Dziś CBA poinformowała, że sześć osób, w tym b. wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL, zostało zatrzymanych w sprawie prywatyzacji Ciechu. Według nieoficjalnych informacji PAP, straty mogły sięgnąć nawet 110 mln zł, a zatrzymany wiceminister to Paweł T., b. prezes Giełdy Papierów Wartościowych.
CBA jest powołane do tego, aby pilnować porządku, reagować w określonych sytuacjach i stawiać wnioski o zatrzymanie, i tak też stało się w przypadku Ciechu
- powiedziała Mazurek w rozmowie z TVP Info.
Nie ferując żadnych wyroków, uważam, że CBA działa dobrze, działa skutecznie - podkreśliła.
Jej zdaniem, rządy PiS "niewątpliwie różnią się" od rządów ich poprzedników.
Jesteśmy transparentni, działamy zgodnie z prawem i wedle prawa. Nie uważamy, by ktokolwiek miał mieć jakikolwiek parasol ochronny nad ustawami, czy nad kodeksami karnymi
- mówiła rzeczniczka PiS.
Wszelka próba mówienia przez naszych oponentów o tym, że to jest działalność polityczna, jest absurdalna, „na złodzieju czapka gore” - najlepszą obroną jest atak
- powiedziała Mazurek.
Komentarze polityków są takie, jakie są. Polemizowała z nimi nie będę. Jeszcze raz powtórzę: jeżeli ktoś jest uczciwy, to się nie ma czego bać - dodała polityk PiS.