Zamach antydemokratyczny. Ryszard Kalisz i postkomunistyczna hydra » CZYTAJ TERAZ »

Małkowski aktywny w internecie. Ogłosił swój program wyborczy

Kandydujący na stanowisko prezydenta Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski ogłosił dziś w internecie swój program wyborczy; proponuje m.in. budowę wielopoziomowego parkingu przy Starym Mieście i ustanowienie nagrody Laur Kopernika. Małkowski jest sądzony za gwałt.

Czesław Jerzy Małkowski
Czesław Jerzy Małkowski
facebook.com/kwwmalkowski

Ubiegający się o stanowisko prezydenta Olsztyna Czesław Jerzy Małkowski swój program i ulotkę wyborczą kolportuje za pomocą komunikatora internetowego. W kampanii Małkowski zwołał dotychczas tylko jedną konferencję prasową, na której ogłosił zamiar kandydowania. Z wyborcami jego sztab komunikuje się za pomocą mediów społecznościowych.

Dziś Małkowski rozesłał komunikatorem ulotkę wyborczą i program, w którym przedstawił swoje pomysły dotyczące infrastruktury, społeczeństwa, sportu i zdrowia, miasta i nauki, promocji i turystyki oraz nowych technologii. Zaproponował m.in. budowę wielopoziomowego parkingu przy Starym Mieście (pomysł jest "wałkowany" od kilku lat), "tworzenie preferencji dla firm i przedsiębiorców", usprawnienie płynności komunikacji w Olsztynie czy "modyfikację systemu grzewczego w mieście".

W dziedzinie nazwanej "społeczeństwo" Małkowski zaproponował utworzenie cmentarza dla zwierząt, przywrócenie funduszu becikowego, utworzenie Domu Kultury Seniora oraz zwiększenie kompetencji rad osiedli.

W dziale "sport i zdrowie" czytamy, że Małkowski "przywróci" zabrane Olsztynowi duże imprezy sportowe "Tour de Pologne" czy Memoriał Wagnera oraz "wybuduje stadion sportowy na miarę XXI w."

Dział "nauka i kultura" jest najbardziej rozbudowany, a pierwszym jego punktem jest "ustanowienie corocznej światowej i prestiżowej nagrody Laur Kopernika przyznawanej wspólnie z UWM i Planetarium oraz międzynarodową kapitułą za dokonania w dziedzinie astronomii, astrofizyki i astronautyki". Małkowski proponuje też zorganizowanie Międzynarodowego Festiwalu Arii Operowych i Operetkowych czy corocznego przeglądu zespołów młodzieżowych.

W obszarze promocji i turystyki Małkowski zaproponował otwarcie Konsulatu św. Mikołaja "we współpracy z miastem partnerskim Rovanieni" i popularyzację szlaku św. Jakuba.

W dziedzinie nowych technologii postuluje utworzenie e-przewodnika po mieście i stworzenie Olsztyńskiej Informacji Kulturalnej "w oparciu o telewizję internetową", która ma on-line transmitować koncerty i wydarzenia.

Kilka dni temu komitet Małkowskiego także za pomocą komunikatora internetowego rozesłał wyborcom piosenkę skomponowaną dla niego przez romski zespół Hitano, której refren brzmi :"Wygraj Jerzy, wygraj Jerzy, wygraj Jerzy, to stanowisko ci się należy".

Małkowski był prezydentem Olsztyna od 2001 r., przez prawie dwie kadencje - do 2008 r., gdy mieszkańcy Olsztyna odwołali go w referendum lokalnym po wybuchu tzw. seksafery w ratuszu. Mimo toczącego się śledztwa, a potem nierozstrzygniętej sprawy przed sądem, Małkowski dwukrotnie (w 2010 r. i 2014 r.) kandydował na prezydenta Olsztyna. Za każdym razem przegrywał w II turze z obecnym włodarzem miasta Piotrem Grzymowiczem. Zdobył natomiast mandat radnego, który nadal sprawuje.

Wobec Małkowskiego przed sądem toczy się sprawa o gwałt. To efekt uchylenia wyroku sądu z Ostródy, który w 2015 r. (po czteroletnim procesie), skazał go na 5 lat więzienia oraz zakazał przez 6 lat sprawowania kierowniczych stanowisk w jednostkach samorządu terytorialnego. Małkowski został wówczas uznany za winnego zgwałcenia urzędniczki, która była w ostatnich tygodniach ciąży oraz jej molestowania - przy czym w ocenie sądu - czynów tych miał się dopuścić, wykorzystując relację zależności.

W procesie o gwałt sąd w Olsztynie przesłuchuje ostatnich świadków. Z uwagi na charakter sprawy toczy się ona za zamkniętymi drzwiami. Wiadomo jedynie, że Małkowski nie przyznaje się do winy.

Małkowski jest z zawodu nauczycielem historii, od 1986 r. był dyrektorem Okręgowego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Olsztynie. Po zlikwidowaniu PRL-owskiej cenzury powrócił do wyuczonego zawodu, zostając w jednej z olsztyńskich szkół nauczycielem historii. Na początku lat 90. wstąpił do SdRP, a później do Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w 1998 r. został wybrany do rady miasta Olsztyna, a następnie zaczął jej przewodniczyć. W tym samym roku został sekretarzem Rady Wojewódzkiej SLD. Potem wystąpił z partii.

Na stanowisko prezydenta Olsztyna kandyduje ośmiu kandydatów: Beata Bublewicz (Koalicja Obywatelska); Monika Falej z Komitetu Wyborczego Wyborców "Wspólny Olsztyn", Michał Wypij (Zjednoczona Prawica); miejski radny Krzysztof Kacprzycki (SLD); poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz'15); Czesław Małkowski (własny komitet), Tomasz Pitura (Komitet Wyborczy Wyborców Olsztyn Kocham), a także obecny prezydent Piotr Grzymowicz (własny komitet, popierany przez PSL).

 

 



Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Czesław Jerzy Małkowski #Olsztyn #wybory samorządowe

redakcja