Mariusz Zielke, który w filmie "Bagno" ujawnił pedofilską przeszłość Krzysztofa S., podał dwa nazwiska jego współpracowników z jednego ze stowarzyszeń. "Powinni być w każdym miejscu proszeni o skomentowanie tej ogromnej afery pedofilskiej. Ale nie mówcie nikomu" - dodał.
Afera pedofilska z muzykiem Krzysztofem S. w roli głównej wyszła na światło dzienne po tym, jak Mariusz Zielke ujawnił ją w filmie "Bagno" - dokument wstrząsnął opinią publiczną, a Zielke ujawnił też, że tzw. "wolne media" przez lata nie były zainteresowane tematem, choć zupełnie inaczej zachowują się, gdy sprawa dotyczy księdza.
- Ja liczę na to, że wzbudzę ogólnokrajową dyskusję o tym problemie, bo to problem bardzo ważny, bardzo zaniedbany, bardzo mocno lekceważony i niezwykle wstrząsający - mówił Zielke w rozmowie z Niezalezna.pl. Zapowiadał ujawnianie kolejnych afer.
Dziś Zielke postanowił podać dwa głośne nazwiska, współpracujące z Krzysztofem S. w Polskim Stowarzyszeniu Jazzowym. "Jerzy Stępień i Krzysztof Karpiński, wieloletni przyjaciele Krzysztofa S., jego bliscy współpracownicy z zarządu PSJ, powinni być w każdym miejscu proszeni o skomentowanie tej ogromnej afery pedofilskiej. Ale nie mówcie nikomu" - napisał dziennikarz w mediach społecznościowych.
Jerzy Stępień i Krzysztof Karpiński, wieloletni przyjaciele Krzysztofa S., jego bliscy współpracownicy z zarządu PSJ, powinni być w każdym miejscu proszeni o skomentowanie tej ogromnej afery pedofilskiej. Ale nie mówcie nikomu #bagno
— Mariusz Zielke (@zielkemariusz) July 27, 2023
Jerzy Stępień jest znanym prawnikiem i politykiem. Pełnił funkcję senatora w I i II kadencji od 1989 do 1993 roku, a także był wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji od 1997 do 1999 roku. Później, w okresie od 1999 do 2008 roku był sędzią Trybunału Konstytucyjnego, a w latach 2006-2008 zajmował stanowisko prezesa TK. Był też prezesem Instytutu Lecha Wałęsy w latach 2016-2017. Z kolei Krzysztof Karpiński to sędzia. Pełnił funkcję prezesa Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Już sama jego nominacja w 2004 r. wywołała kontrowersje. Media przypominały, że sądził on w dwóch procesach po protestach robotniczych w Radomiu. Przypominano, że miał on skazać m.in. tokarza na 1,5 roku więzienia za to, że ten rzucał kamieniami w wystawy sklepowe.