Ks. abp Marek Jędraszewski udzielił szczerego wywiadu jednemu z katolickich mediów, gdzie mówił, że "LGBT to prawdziwie pogańska ideologia, która odrywa nas od prawdy o człowieku". Jak podkreślił hierarcha ta ideologia "wprowadza na tory, w których jako ludzie tracimy swoją tożsamość wyrastającą z samej naszej struktury biologicznej, określającej nas czy to jako kobiety, czy jako mężczyzn". Jego zdaniem, LGBT "podważa wszystko, co na temat człowieka głosi chrześcijańska wiara".
34-letni mężczyzna próbował ukraść rynny z kościoła w Kowalu k. Włocławka. Kiedy jednak zabrał się do złodziejskiego fachu, powinęła mu się noga i z hukiem zleciał z dachu. Sam zadzwonił po pomoc, trafił do szpitala, a teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.
„Nauczyciel Mistrz”, „wspaniały i niestrudzony nauczyciel akademicki” - tak o prof. Jacku Fisiaku mówił niedawno rektor Uniwersytetu Poznańskiego, prof. Andrzej Lesicki. Fisiak brał udział w antysemickiej nagonce z Marca 1968, w stanie wojennym osobiście wskazywał esbekom, kogo z uczelni wyprowadzić w kajdankach, wyrzucał opozycyjnych studentów i fetował w Auli Jaruzelskiego. Nie zgadzam się z tymi, którzy mówią, że teraz rektor Lesicki znowu wygłupił się strofując niczym pani przedszkolanka abp Marka Jędraszewskiego, notabene profesora zwyczajnego, w imię „tolerancji i szacunku”. Magnificencja jest logiczny i konsekwentny: jeśli dla kogoś mistrzem był rektor Fisiak, to abp Jędraszewski, wychowanek abp Antoniego Baraniaka, jest dla niego wcieleniem zła – pisze dla portalu Niezależna.pl Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Gazeta Polska”.