Posłowie Ireneusz Raś i Paweł Zalewski z PO usunięci zostali w piątek. Zarząd partii uzasadniał to "działaniem na szkodę Platformy", choć komentarz notabli Platformy pojawił się długo po tym, kiedy media obiegła informacja o wykluczeniu.
Portal Niezalezna.pl kontaktował się z posłem Rasiem, który mówił nam m.in.: „Po szesnastu latach pracy dla PO, o usunięciu dowiedziałem się z mediów”.
- Dowiedziałem się przed chwilą od jednego z dziennikarzy, że podobno ktoś mnie wykluczył z partii. Myślałem, że to jakiś żart. Nie miałem żadnej informacji, nie byłem zaproszony, by się wypowiedzieć, nie znam uzasadnienia
- mówił w rozmowie z niezalezna.pl minuty po nieoficjalnym komunikacie Polskiej Agencji Prasowej.
„Nie, bo nie” mottem Platformy?
13 czerwca w Poznaniu odbędzie się Poznań Athletics Grand Prix - tegoroczna edycja mityngu z udziałem gwiazd polskiej i zagranicznej lekkiej atletyki. Wydarzenie odbędzie się na stadionie POSiR Golęcin.
Jak informuje na Twitterze Szymon Ziółkowski - lekkoatleta, młociarz, mistrz olimpijski i mistrz świata, ale także wybrany w 2015 roku poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej w okręgu poznańskim - pierwotnie wytypowany do roli spikera na wydarzeniu, został odsunięty od tej funkcji.
„Właśnie się dowiedziałem, że nie będe, decyzją prezydenta Jaśkowiaka, spikerem na mityngu 13 czerwca w Poznaniu! JJ znasz sie na wszyskim! Fakt, a moje medale to dawno i nieprawda! Szacunek!”
- pisze.
Właśnie się dowiedziałem, że nie będe, decyzją prezydenta Jaśkowiaka, spikerem na mityngu 13 czerwca w Poznaniu! JJ znasz sie na wszyskim! Fakt, a moje medale to dawno i nieprawda! Szacunek!
— Szymon Ziółkowski (@ZiolkowskiSzym) May 18, 2021
Jest
— Szymon Ziółkowski (@ZiolkowskiSzym) May 18, 2021