Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Reklama
Polska

Zakończył się egzamin maturalny z polskiego. Przebiegł spokojnie

Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie podstawowym, obowiązkowym dla wszystkich abiturientów. Przebiegł spokojnie – poinformował dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

mg

W tym roku egzaminy maturalne przeprowadzane są w dwóch formułach. W nowej formule zdają je tegoroczni absolwenci czteroletnich liceów ogólnokształcących, w starej – tegoroczni absolwenci czteroletniego technikum, szkół branżowych II stopnia i abiturienci ze starszych roczników.

Reklama

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym, niezależnie od tego czy zdawany w nowej, czy w starej formule, rozpoczął się o godz. 9.00. Maturzyści z techników i szkół branżowych II stopnia na napisanie go mieli 170 minut, a maturzyści z liceów ogólnokształcących 240 minut.

Arkusze egzaminacyjne z polskiego na poziomie podstawowym rozwiązywane w czwartek przez maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna ma ujawnić po południu.

Egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym pisany jest obowiązkowo przez wszystkich maturzystów. Chętni mogą pisać także egzamin z tego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym przeprowadzony będzie 17 maja.

mg

Reklama