Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Dziś zimno w całym kraju

W poniedziałek będzie zimno w całym kraju, od 5 do 11 stopni Celsjusza. Miejscami na północy wystąpią przelotne opady deszczu - poinformowała Ewa Łapińska, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Autor: mg

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie możliwe przelotne opady deszczu na północy kraju. Tam może spaść do 10 mm. W górach opady śniegu.

Temperatura maksymalna od 7 do 11 stopni Celsjusza. W Zakopanem tylko 5 stopni.

Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, a nad morzem dość silny do 45 km/h, zachodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Pomorzu na Warmii i Mazurach okresami wzrastające do dużego. Tam możliwe słabe przelotne opady deszczu. Na południu wystąpią mgły i zamglenia. W górach opady śniegu.

Temperatura minimalna wyniesie od 0 do 3 stopni Celsjusza. Cieplej nad morzem od 4 do 6 stopni. W całym kraju możliwe przygruntowe przymrozki do – 3 stopni.

Wiatr słaby, zachodni i północno zachodni.

Autor: mg

Źródło: niezalezna.pl, pap

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane