Dr Emil Jędrzejewski, były ordynator z ww. szpitala, udzielił we wtorek szokującego wywiadu, w którym padało nazwisko Dawida Kacprzyka. Pod adresem młodego lekarza bez specjalizacji i jednocześnie działacza Koalicji Obywatelskiej padły poważne oskarżenia - badane będą przypadki śmierci na koordynowanym przez niego SOR.
Natychmiast w tej sprawie prokuratura wezwała lekarza na przesłuchanie. Dr Jędrzejewski bez pełnomocnika nie chciał odpowiadać na pytania prokuratorów, choć ci wyartykułowali ich kilkadziesiąt. Koalicja Obywatelska i media pozostające w jej orbicie już kreują obraz lekarza jako niewiarygodnego i rzekomo nieprzychylnego do współpracy ze śledczymi.
Za „rozpracowanie” Jędrzejewskiego wziął się Wojciech Czuchnowski. Dziennikarz Gazety Wyborczej pokazał na X, „dlaczego Jędrzejewski miał żal do szpitala”. Chodzi o stanowisko szpitala w zakresie wypłaty premii oraz wezwanie do zwrotu części wypłaconych środków.
Pismo zwróciło uwagę red. Patryka Słowika, współautora tekstu inicjującego całą polityczną aferę wokół szpitala.
„Czytaliśmy przez kilka dni, że powodem zwolnienia Jędrzejewskiego było to, że wyłudził od szpitala ponad 500 tys. zł. Teraz mamy kwit: informacja o pieniądzach poszła od prezes szpitala tydzień po zwolnieniu Jędrzejewskiego. Już się kompletnie niektórym rozjechał kalendarz”
- zwrócił uwagę.
Czytaliśmy przez kilka dni, że powodem zwolnienia Jędrzejewskiego było to, że wyłudził od szpitala ponad 500 tys. zł.
— Patryk Słowik (@PatrykSlowik) June 25, 2026
Teraz mamy kwit: informacja o pieniądzach poszła od prezes szpitala tydzień po zwolnieniu Jędrzejewskiego.
Już się kompletnie niektórym rozjechał kalendarz.
Na… https://t.co/bMfvLKDvrc
Co więcej, wezwanie do zwrotu premii błędnie zaadresowano. Zamiast do Ząbek, pismo wysłano na adres w Warszawie. Nie wiadomo zatem, czy pismo w ogóle trafiło do Jędrzejewskiego.
Jacyś nieudacznicy wysłali pismo na ul. Kwiatową 18 w Warszawie, chociaż adres to ul. Kwiatowa 18 w Ząbkach. https://t.co/kZNQMIpZ9f pic.twitter.com/vGm2DDWlbt
— Marcin Dobski (@szachmad) June 25, 2026