Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Beata Mazurek mówi wprost: sprawę "hajlującego" operatora TVN powinny wyjaśnić odpowiednie służby

Rzecznik PiS Beata Mazurek nie ma wątpliwości, że sprawę operatora TVN, który wziął udział w tzw. "urodzinach Hitlera" i wykonywał nazistowskie pozdrowienia, powinna zostać zbadana i wyjaśniona przez odpowiednie służby. Skandaliczne zdjęcia wyciekły do internetu i wywołały burzę w mediach społecznościowych.

Autor: redakcja

Serwis wpolityce.pl ujawnił dziś zdjęcia, na których operator TVN Piotr Wacowski, obecny na "urodzinach Hitlera", pokazuje gest nazistowskiego pozdrowienia.

Do haniebnych zdjęć odniósł się na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. "Kiedy w polskim #Sejm mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?" - zapytał Brudziński.

Beata Mazurek odnosząc się do wpisu ministra Brudzińskiego napisała na Twitterze:

"Dobrze byłoby, aby służby odpowiednie jak najszybciej się tym zajęły i sprawę wyjaśniły".

Dodajmy, że autorzy reportażu "Superwizjera" TVN "Polscy neonaziści" - Bertold Kittel, Anna Sobolewska i Piotr Wacowski zostali później laureatami 14. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Werdykt kapituły nagrody ogłoszono w środę podczas uroczystej gali w warszawskiej Zachęcie. [http://niezalezna.pl/245922-widzac-wpis-dziennikarza-tok-fm-minister-wasik-nie-wytrzymal-poszlo-o-urodziny-hitlera]

 

Autor: redakcja

Źródło: PAP, niezalezna.pl