Nagrody Człowiek Roku „Gazety Polskiej” przyznawane są od 1995 r. Jako pierwszy otrzymał ją Bogusław Kazimierz Nizieński, w latach 1999-2004 rzecznik Interesu Publicznego oraz kawaler Orderu Orła Białego.
Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej” zostali również Mariusz Kamiński (2007 r.), Sławomir Cenckiewicz (2008 r.), Antoni Macierewicz (2010 r.), Victor Orban (2013 r.), Krzysztof Szwagrzyk (2013 r.) czy Jarosław Kaczyński (2004, 2015 r.). Ostatnia nagroda wręczona prezesowi Prawa i Sprawiedliwości była uhonorowaniem wkładu nie tylko w zwycięstwo polityczne obozu PiS-u, lecz także za całokształt tego, co od kilkudziesięciu lat robi jako polityk.
Podczas gali „Gazety Polskiej” wręczane są również nagrody im. Grzegorza I Wielkiego miesięcznika „Nowe Państwo” oraz klubów „Gazety Polskiej”. W ubiegłym roku kluby postanowiły wyróżnić prezydenta Andrzeja Dudę. To od jego zwycięstwa rozpoczęła się zmiana w 2015 r. Pozostali laureaci w 9-letniej historii nagrody przyznawanej przez Kluby Gazety Polskiej to: śp. prezydent RP prof. Lech Kaczyński, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, szef CBA Mariusz Kamiński, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, minister Antoni Macierewicz, prof. Sławomir Cenckiewicz, Jan Pietrzak. W tym roku po raz pierwszy ten zaszczytny tytuł przypadł kobiecie – premier Beacie Szydło.
Laureatami za 2016 rok zostali:
Mateusz Morawiecki - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów w kategorii Człowiek Roku 2016 Gazety Polskiej za „wizjonerstwo i udowodnienie niedowiarkom, że poprawa losu zwykłych ludzi jest korzystna dla gospodarki”.
Beata Szydło – prezes Rady Ministrów w kategorii Nagrody Klubów Gazety Polskiej za „rozwagę, pracowitość, energię, za umiejętność stworzenia zespołu, współpracy z innymi, podziału zadań; za umiejętność korzystania z talentów, zdolności i pomysłów innych dla wspólnego celu”.
Prof. Sławomir Cenckiewicz - członek Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej w kategorii Nagroda im. Św. Grzegorza Wielkiego za „pokazywanie opinii publicznej, czym naprawdę był komunistyczny twór o nazwie PRL i jak wiele jego elementów wrogich Polsce nadal funkcjonuje”.
Podczas Gali będzie można zakupić cegiełki na budowę Pomnika Ofiar Tragedii Narodowej pod Smoleńskiem.
Gazeta Polska zaprosiła tenorów młodego pokolenia z trzeciej edycji "Bitwy Tenorów na Róże" Wojciecha Sokolnickiego – zwycięzcy tegorocznej edycji, Miłosza Galaja, Mikołaja Adamczaka oraz wirtuoza skrzypiec Bogdana Kierejszę i divę operową Alicję Węgorzewską. W ich wykonaniu usłyszymy utwory klasyczne, piosenki Leonarda Cohena i Andrei Bocellego oraz repertuar nastrojowy i refleksyjny („Modlitwa obozowa zwana także Modlitwą Armii Krajowej”, „Kantyczka z lotu ptaka” - Jacka Kaczmarskiego, „Pieśń Słoneczna św. Franciszka z Asyżu”).
Całość wydarzenia transmitowana będzie na żywo na antenie Telewizji Republika, na portalach www. telewizjarepublika.pl, www.niezalezna.pl jak również planowane są wejścia w telewizji publicznej oraz na antenie ogólnopolskich rozgłośni radiowych.
Źródło: niezalezna.pl
#Sławomir Cenckiewicz #Mateusz Morawiecki #Beata Szydło #Gala Człowieka Roku #Strefa Wolnego Słowa
Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
red.