Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Francja boi się o elektrownie

Najnowocześniejsze radary rozmieszcza francuska armia wokół elektrowni atomowych, alarm podniesiono w związku z niezidentyfikowanymi dronami, które pojawiły się w pobliżu elektrowni atomowych

Autor:

Najnowocześniejsze radary rozmieszcza francuska armia wokół elektrowni atomowych, alarm podniesiono w związku z niezidentyfikowanymi dronami, które pojawiły się w pobliżu elektrowni atomowych - podało RMF FM.

O problemie z dronami nad francuskimi elektrowniami informowaliśmy na początku listopada. Wówczas jednej nocy pojawiły się w pięciu miejscach, swobodnie przeleciały i nie zostały zatrzymane. Ostatecznie koncern energetyczny EDF poinformował, że nad francuskimi elektrowniami atomowymi przeleciało 21 dronów - w ciągu miesiąca.

Dlatego Ministerstwo Obrony Francji zdecydowało o rozmieszczeniu mobilnych, nowoczesnych radarów. Wykryją one nawet miniaturowe drony, czego nie był w stanie robić dotychczas używany sprzęt.

Autor:

Źródło: wp.pl,rmf24.pl,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

NAJNOWSZE Polska