Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

NIE PRZEGAP! ​Studio Otwarte TV Republika o Rotmistrzu Pileckim

Studio Otwarte Ewy Stankiewicz i Tomasza Sakiewicza w TV Republika tym razem poświęca swój program Witoldowi Pileckiemu.

Autor:

Studio Otwarte Ewy Stankiewicz i Tomasza Sakiewicza w TV Republika tym razem poświęca swój program Witoldowi Pileckiemu. Studio przerodziło się konferencję wymiany wolnej myśli o niezwykłej postaci Rotmistrzowi. Emisja dziś o godz. 16.00 w TV Republika.

Program jest odpowiedzią na szkalujący tekst, który tygodnik „Polityka” opublikował na temat rotmistrza Witolda Pileckiego. 

W towarzystwie prawnuka Rotmistrza - Krzysztofa Kosiory oraz naukowców: dr hab. Krzysztofa Szwagrzyka z IPN, dr Leszka Żebrowskiego, dr Jacka Pawłowskiego z IPN, a także innych gości prowadzący rozmawiają o postaci Rotmistrza, duchowym dziedzictwie, jakie pozostawił, okolicznościach jego tragicznej śmierci i nikczemnym tajnym pochówku. Druga część spotkania poświęcona jest przywracaniu prawdy o Bohaterze i obronie jego dobrego imienia.
 

Autor:

Źródło: solidarni2010.pl,niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane