Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Polak został wiceprzewodniczącym Sejmu Litwy

Poseł Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) 50-letni Jarosław Narkiewicz został wybrany dziś na wiceprzewodniczącego Sejmu. Po raz pierwszy Polak zajął tak wysokie stanowisko w litewskim parlamencie. - To dla mnie zaszczyt i ogromna odpowiedzia

Autor:

Poseł Akcji Wyborczej Polaków na Litwie (AWPL) 50-letni Jarosław Narkiewicz został wybrany dziś na wiceprzewodniczącego Sejmu. Po raz pierwszy Polak zajął tak wysokie stanowisko w litewskim parlamencie.

- To dla mnie zaszczyt i ogromna odpowiedzialność - powiedział Narkiewicz.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Jarosława Narkiewicza poparło 73 posłów, przeciwko opowiedziało się 43.

Narkiewicz będzie jednym z siedmiu wiceprzewodniczącym Sejmu i - jak odnotował przewodniczący parlamentu Vydas Gedvilas - będzie nadzorował m.in. sprawy mniejszości narodowych.

AWPL, przystępując do koalicji rządzącej, uzyskała w parlamencie nie tylko stanowisko wiceprzewodniczącego Sejmu, ale też przewodniczącego komitetu praw człowieka i wiceprzewodniczącego komitetu bezpieczeństwa i obrony. W rządzie AWPL ma stanowisko ministra energetyki i pięciu wiceministrów w resortach: oświaty i nauki, rolnictwa, łączności, kultury i energetyki.

Autor:

Źródło: PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane