Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

18 osób rannych w wypadku w Konotopie. Na miejscu pojawiło się wojsko

18 osób, w tym 16 dzieci, zostało poszkodowanych w zderzeniu samochodu ciężarowego z busem w Konotopie, przy wjeździe na teren internatu wojskowego. Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, są ciężko ranne – przekazał rzecznik prasowy KW PSP w Szczecinie mł. bryg. Tomasz Kubiak.

Autor:

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 16 w Konotopie przy wjeździe na teren internatu wojskowego w powiecie drawskim (Zachodniopomorskie). Samochód ciężarowy zderzył się tam z busem, którym podróżowały dzieci.

Pierwsze informacje przekazane PAP przez mł. bryg. Kubiaka wskazywały na to, że w wypadku poszkodowanych zostało 20 osób, w tym ciężko dwoje dzieci. Strażak zaktualizował te dane i podał, że poszkodowanych jest 18 osób, w tych 16 dzieci. Ciężko ranne są trzy osoby, dwoje dzieci i jedna osoba dorosła.

Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali w Drawsku Pomorskim, Stargardzie, Szczecinie, Pile i Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejsce wypadku zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, 4 zespoły ratownictwa medycznego i dwa śmigłowce LPR. Pomocy udzielają także ratownicy z pobliskiej jednostki wojskowej.

Autor:

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane