Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polityka

"Wracamy do normalności". Czarnek zapowiedział, co zmieni się w polskich szkołach

"My wrócimy do tego, co dziś jest procedowane jako inicjatywa obywatelska, do programu obowiązkowa etyka lub - zamiast etyki - religia" - taką zmianę w systemie edukacji zapowiedział w Lubartowie kandydat PiS na premiera Przemysław Czarnek.

Poseł PiS, były minister edukacji Przemysław Czarnek spotkał się z mieszkańcami Lubartowa w ramach objazdu po kraju już jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na premiera RP. Zapowiedział, jakie zmiany muszą nastąpić w polskim systemie edukacji.

Religia nie będzie obowiązkowa, bo nie może być. Ale etyka musi być obowiązkowa, bo młodzież musi mieć dostęp do wiedzy na temat systemu wartości. Do tego, jak odróżniać prawdę od fałszu, dobro od zła. Jak się żyje w tym społeczeństwie, według jakich zasad i według jakich wartości. 

– powiedział.

- Będzie można się zwolnić z etyki, jak się będzie chodziło na religię. Nie może być pustki. Nie może być tak, że 80-kilka procent młodzieńców w wielkich miastach nie ma ani etyki, ani religii. A jak jeszcze nie ma oparcia w rodzicach i dziadkach, którzy by mu to przekazali, jak nie ma oparcia w wierze, to zostaje pustka, którą łatwo wypełnić głupotą, manipulacją, zniewoleniem wewnętrznym - wyjaśniał Przemysław Czarnek.

"Wracamy do normalności w polskich szkołach" - stwierdził polityk PiS.

Źródło: niezalezna.pl

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej