Trzaskowski wspomina... katastrofę smoleńską
Rafał Trzaskowski znowu zaskoczył. Tym razem zamieścił w mediach społecznościowych film, pokazujący jego wystąpienie na jednym z wieców, gdzie powołuje się na śmierć papieża Jana Pawła II oraz... katastrofę smoleńską!
- W takich momentach jak śmierć Jana Pawła II, czy katastrofa smoleńska, byliśmy ze sobą razem. Niestety na krótko. Dlatego czas nareszcie odbudować wspólnotę!
- podkreślił we wpisie.
Obserwuj nas w Google News. Kliknij w link i zaznacz gwiazdkę
Do sieci zaś wrzucił ten filmik:
💬 Prezydent @Trzaskowski_: W takich momentach jak śmierć Jana Pawła II, czy katastrofa smoleńska, byliśmy ze sobą razem. Niestety na krótko. Dlatego czas nareszcie odbudować wspólnotę! #Trzaskowski2025 ✌️🇵🇱 pic.twitter.com/VDip6RZYX7
— Trzaskowski2025 (@Trzaskowski2O25) April 26, 2025
Spektakularna wolta
Film pochodzi ze spotkania Trzaskowskiego z mieszkańcami Gniezna, gdzie kandydat PO na prezydenta przywoływał przykłady z polskiej historii i udowadniał, że „byliśmy silni w tych historycznych momentach wtedy, kiedy byliśmy razem”.
- Zdarzało się oczywiście, że w historii byliśmy podzieleni i później spadały na nas przeróżnego rodzaju klęski, wystarczy wspomnieć rozbiory. Ale były momenty historyczne, właśnie te momenty próby, kiedy byliśmy razem. I właśnie wtedy byliśmy silni. Jeżeli wspomnimy powstania narodowe, wtedy byliśmy silni, byliśmy razem
- mówił polityk KO.
Jak podkreślił, w sprawach podstawowych, w tych, które dotyczą polityki zagranicznej, bezpieczeństwa powinniśmy mówić jednym głosem, powinniśmy budować wspólnotę.
- Powinniśmy szukać porozumienia, bo wtedy będziemy silni i wtedy damy odpór wszystkim tym, którzy myślą o tym, żeby nam zagrozić. Musimy być razem! Drodzy państwo, takich momentów było znacznie, znacznie więcej. Wystarczy wspomnieć śmierć Jana Pawła II, wystarczy wspomnieć katastrofę smoleńską. To były takie momenty, kiedy byliśmy razem
- stwierdził.
Komentarze nie ustają
Pod zamieszczonym dziś filmikiem Trzaskowskiego od razu posypały się komentarze. W szoku są nie tylko wyborcy, ale i politycy:
Ale to za kadencji Pana partii Policja ochrania osoby robiące dym pod pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej i to Wasi politycy wspierają prymitywny hejt w tym temacie („kaczka po smoleńsku” itp.).
— Bartosz Lewandowski (@BartoszLewand20) April 26, 2025
Na krótko, bo po 2 tygodniach wypuściliście Palikota. Skrajną patologię i barbarzyństwo Tarasa Tusk nazwał “radosnym happeningiem”.
— Anita Czerwińska #Nawrocki2025🇵🇱 🇵🇱✝️ (@A__Czerwinska) April 26, 2025
Rozkaz “zgasić pamięć” został wydany bardzo szybko, gdy okazało się, że Polacy jednoczą się w żałobie. https://t.co/60QcvihMPl
„Zimny Lech”, „Kaczka po smoleńsku”, szczanie na znicze, żółwiki z Putinem.
— Zygfryd Czaban (@CDzwoni) April 26, 2025
Mam wymieniać dalej, błaźnie?
„Zimny Lech”, „Kaczka po smoleńsku”, szczanie na znicze, żółwiki z Putinem.
— Zygfryd Czaban (@CDzwoni) April 26, 2025
Mam wymieniać dalej, błaźnie?
Nie da się budować wspólnoty z tymi, którzy w stolicy 38mln państwa zdejmują nazwę ulicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zginął w Smoleńsku i zastępują ją Armią Ludową.
— Jowita #Nawrocki2025 (@Jowita_W_) April 26, 2025
Po prostu nie da się. pic.twitter.com/4AG3fnBykh
Skoro myślisz, że ludzie mają tak krótką pamięć i nie pamiętają co wyrabialiscie razem z wam przychylnymi mediami po katastrofie smoleńskiej toś albo głupi albo zakłamany...
— IgaJB🇵🇱🇵🇱🇵🇱 #TakdlaPolski #Nawrocki2025 (@Iga_JB) April 26, 2025