Ruda WRON-a rozdrażniona » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Sejmowa większość obroniła Bodnara. Prezydent nie ma wątpliwości, że minister łamie prawo

Prezydent Andrzej Duda pytany na antenie Polsat News o ocenę działań ministra sprawiedliwości Adama Bodnara stwierdził, że szef resortu sprawiedliwości łamie prawo. Koalicja 13 grudnia obroniła ministra w Sejmie, odrzucając wniosek o wotum nieufności.

Adam Bodnar
Zbigniew Kaczmarek - Gazeta Polska

Prezydent proszony o ocenę działań ministra sprawiedliwości stwierdził, że nie popiera podjętych przez niego kroków dotyczących prokuratury. "Jeżeli chodzi o prokuraturę, oceniam je bardzo źle. Według mnie, to co się dzieje w prokuraturze, jest oczywistym naruszeniem prawa" – oświadczył. Dodał, że próba "usunięcia" prokuratora krajowego Dariusza Barskiego jest nielegalna.

Andrzej Duda podkreślił, że nie podziela zdania ministra Bodnara jakoby podejmowane przez niego działania były zgodne z literą prawa. "Pan minister Bodnar łamie prawo" – stwierdził prezydent.

Pytany o projekty zmian w konstytucji, oświadczył, że zgodnie ze swoimi wcześniejszymi zapowiedziami, wszystkie ustawy będzie kierował w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego, by zbadać zgodność z konstytucją tryb ich uchwalenia. "Czekam, aż Trybunał Konstytucyjny wypowie się w tej sprawie" – wskazał.

Prezydent odniósł się również do decyzji prokuratury o cofnięciu wniosku o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. "Może o to chodziło z przejmowaniem prokuratury?" – skomentował krótko. Dopytywany o to, czy jest to jakiegoś rodzaju sugestia odparł: "Nic, tak sobie po prostu mówię. Każdy wie, co powiedziałem. Nie pozwalają rozważyć tego parlamentowi". Prezydent dodał, że nie rozumie, dlaczego kwestia ta nie miałaby zostać poddana debacie parlamentarnej.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Adam Bodnar #Andrzej Duda #bezprawie Tuska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo