Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Parlament Europejski uznaje ochronę życia poczętego za... przemoc wobec kobiet

Parlament Europejski przyjął dziś sprawozdanie okresowe, w którym wzywa wszystkie kraje Unii Europejskiej do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej, a odmowę prawa do zabicia dziecka w łonie matki uznaje za formę przemocy wobec kobiet - informuje Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

congerdesign

Z przyjętego sprawozdania okresowego wynika, że środowiska lewicowe, które zdominowały Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Komisję Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM), zamierzają narzucić państwom członkowskim akceptację radykalnych rozwiązań polityki genderowej.
 
W przyjętym sprawozdaniu Parlament Europejski wzywa państwa członkowskie, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej, do przyspieszenia działań w tym zakresie. Jednocześnie wymaga od członków UE przeznaczenia odpowiednich zasobów finansowch na realizację genderowej polityki, które Konwencja uznaje za środki walki z przemocą wobec kobiet. W dokumencie zapowiedziano zwalczanie "seksizmu i stereotypowych ról genderowych" oraz forsowanie w mediach języka "neutralnego genderowo", czyli wyrażającego założenia i aspiracje ideologii gender.
 
Jedną z najbardziej niepokojących deklaracji w sprawozdaniu jest postulat uznania ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem - czyli zakazu aborcji - za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt. 

- Przyjęte sprawozdanie służyło będzie propagowaniu aborcji jako rzekomego prawa. Lewicowe środowiska prezentują zabójstwo prenatalne jako wyraz troski o zdrowie kobiet. Nie daje do tego podstaw żaden wiążący dokument międzynarodowy. Co więcej, takie podejście stoi w jaskrawej sprzeczności z wiedzą medyczną, co podkreślają specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa z całego świata podpisani pod tzw. Deklaracją Dublińską, która podkreśla, że zakaz aborcji nie ogranicza w żaden sposób dostępu kobiet do niezbędnej im opieki 

– powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.

Za przyjęciem sprawozdania głosowało 489 posłów, przeciw było 114, wstrzymało się 69.

 



Źródło: Ordo Iuris, niezalezna.pl

#aborcja #Parlament Europejski #gender #feminizm #lewica

redakcja